Trump na bezoek Witte Huis: fijn om Biden te zien
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump blikt positief terug op zijn ontmoeting met zittend president Joe Biden. Hij vertelde de krant New York Post in een interview dat onder meer de situatie in het Midden-Oosten en de oorlog in Oekraïne zijn besproken. Trump zei Biden naar zijn denkbeelden te hebben gevraagd en vertelde dat zijn gastheer hem daar op "hoffelijke" wijze over te woord stond.
Trump bezocht zijn politieke rivaal Biden woensdag in het Witte Huis. De mannen hebben in het verleden felle kritiek geuit op elkaar, maar Trump liet zich naderhand uitsluitend positief uit over het gesprek. "We vonden het allebei erg leuk om elkaar te zien", zei hij volgens The Post. Hij zei ook dat Biden een goede verkiezingscampagne heeft gevoerd. "We hadden echt een goede ontmoeting."
Het Witte Huis heeft ook gereageerd en liet weten dat Biden zijn opvolger onder meer heeft gewezen op het belang van de steun aan Oekraïne. De Verenigde Staten hebben de Oekraïeners de afgelopen jaren voorzien van grootschalige militaire steun, iets waar Trump kritisch tegenover staat. Een woordvoerster zei verder dat het een "erg beleefd" en inhoudelijk gesprek was.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
36 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Meer samenwerking met lokale autoriteiten kan leiden tot minder ICE-agenten op straat. Dat heeft Tom Homan, die zich bezighoudt met grenskwesties en nu in Minnesota toeziet op het werk van die federale immigratiedienst en de grenspolitie, donderdag gezegd. Homan pleit voor meer contact met lokale gevangenissen, voordat zij "veiligheidsdreigingen" vrijlaten. "Het zal minder agenten vergen op die manier", aldus Homan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het EU-visumbeleid aanpassen met de wortel-en-stokmethode; een systeem van belonen en straffen. Niet-EU-landen die uitgeprocedeerde asielzoekers terugnemen, worden daarvoor beloond met soepelere regels. Landen die weigeren uitgeprocedeerde asielzoekers terug te nemen, worden in de toekomst juist bestraft met strengere voorwaarden voor hun burgers om een visum voor de EU te bemachtigen. Dat staat in de donderdag gepresenteerde visumstrategie van de Commissie.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.
3 uur geleden