Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump na bezoek Witte Huis: fijn om Biden te zien

Trump na bezoek Witte Huis: fijn om Biden te zien

WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump blikt positief terug op zijn ontmoeting met zittend president Joe Biden. Hij vertelde de krant New York Post in een interview dat onder meer de situatie in het Midden-Oosten en de oorlog in Oekraïne zijn besproken. Trump zei Biden naar zijn denkbeelden te hebben gevraagd en vertelde dat zijn gastheer hem daar op "hoffelijke" wijze over te woord stond.

Trump bezocht zijn politieke rivaal Biden woensdag in het Witte Huis. De mannen hebben in het verleden felle kritiek geuit op elkaar, maar Trump liet zich naderhand uitsluitend positief uit over het gesprek. "We vonden het allebei erg leuk om elkaar te zien", zei hij volgens The Post. Hij zei ook dat Biden een goede verkiezingscampagne heeft gevoerd. "We hadden echt een goede ontmoeting."

Het Witte Huis heeft ook gereageerd en liet weten dat Biden zijn opvolger onder meer heeft gewezen op het belang van de steun aan Oekraïne. De Verenigde Staten hebben de Oekraïeners de afgelopen jaren voorzien van grootschalige militaire steun, iets waar Trump kritisch tegenover staat. Een woordvoerster zei verder dat het een "erg beleefd" en inhoudelijk gesprek was.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

5 minuten geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden