Trump na bezoek Witte Huis: fijn om Biden te zien
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump blikt positief terug op zijn ontmoeting met zittend president Joe Biden. Hij vertelde de krant New York Post in een interview dat onder meer de situatie in het Midden-Oosten en de oorlog in Oekraïne zijn besproken. Trump zei Biden naar zijn denkbeelden te hebben gevraagd en vertelde dat zijn gastheer hem daar op "hoffelijke" wijze over te woord stond.
Trump bezocht zijn politieke rivaal Biden woensdag in het Witte Huis. De mannen hebben in het verleden felle kritiek geuit op elkaar, maar Trump liet zich naderhand uitsluitend positief uit over het gesprek. "We vonden het allebei erg leuk om elkaar te zien", zei hij volgens The Post. Hij zei ook dat Biden een goede verkiezingscampagne heeft gevoerd. "We hadden echt een goede ontmoeting."
Het Witte Huis heeft ook gereageerd en liet weten dat Biden zijn opvolger onder meer heeft gewezen op het belang van de steun aan Oekraïne. De Verenigde Staten hebben de Oekraïeners de afgelopen jaren voorzien van grootschalige militaire steun, iets waar Trump kritisch tegenover staat. Een woordvoerster zei verder dat het een "erg beleefd" en inhoudelijk gesprek was.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
4 uur geleden