Trump na bezoek Witte Huis: fijn om Biden te zien
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump blikt positief terug op zijn ontmoeting met zittend president Joe Biden. Hij vertelde de krant New York Post in een interview dat onder meer de situatie in het Midden-Oosten en de oorlog in Oekraïne zijn besproken. Trump zei Biden naar zijn denkbeelden te hebben gevraagd en vertelde dat zijn gastheer hem daar op "hoffelijke" wijze over te woord stond.
Trump bezocht zijn politieke rivaal Biden woensdag in het Witte Huis. De mannen hebben in het verleden felle kritiek geuit op elkaar, maar Trump liet zich naderhand uitsluitend positief uit over het gesprek. "We vonden het allebei erg leuk om elkaar te zien", zei hij volgens The Post. Hij zei ook dat Biden een goede verkiezingscampagne heeft gevoerd. "We hadden echt een goede ontmoeting."
Het Witte Huis heeft ook gereageerd en liet weten dat Biden zijn opvolger onder meer heeft gewezen op het belang van de steun aan Oekraïne. De Verenigde Staten hebben de Oekraïeners de afgelopen jaren voorzien van grootschalige militaire steun, iets waar Trump kritisch tegenover staat. Een woordvoerster zei verder dat het een "erg beleefd" en inhoudelijk gesprek was.
Meer uit Buitenland
SANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
13 minuten geledenPROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Zeker zestien mensen zijn zondag om het leven gekomen toen een bus met scholieren in een ravijn stortte in Colombia. De jongeren, allen rond de 16 jaar, waren op schoolreis vanuit de Caribische regio van Colombia naar Medellín toen het ongeluk gebeurde, aldus de regionale gouverneur Andrés Julián Rendón, die ook 20 gewonden meldde. Er zaten 45 mensen in de bus.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - Zeker zestien mensen zijn omgekomen door de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney, meldt de politie van de Australische deelstaat New South Wales op X. Eerder was sprake van twaalf doden, inclusief een van de schutters. Minstens veertig slachtoffers worden nog verzorgd in het ziekenhuis.
3 uur geleden