Trump: Musk zal miljarden aan verspilling vinden in defensiebudget
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat Elon Musk miljarden dollars aan fraude en verspilling zal vinden bij het ministerie van Defensie (het Pentagon) tijdens een audit die de miljardair zal leiden. Dat zei Trump zondag in een interview met Fox News.
Musk is door Trump belast met het verbeteren van de efficiëntie van de Amerikaanse overheid, onder meer door het personeelsbestand te verkleinen en fraude en verspilling aan te pakken. Medewerkers van Musks 'ministerie van overheidsefficiëntie' (DOGE) hebben daartoe toegang gezocht tot vertrouwelijke informatie in computersystemen bij verschillende overheidsinstanties.
Het Amerikaanse defensiebudget nadert de 1 biljoen dollar per jaar. Het Pentagon slaagt er echter al jaren niet in om verantwoording af te leggen over zijn uitgaven. In november werd bekend dat het defensieministerie voor de zevende keer op rij een audit niet had doorstaan. Pentagonfunctionarissen beloofden daarop een "schone audit" in 2028.
Nationaal veiligheidsadviseur Mike Waltz suggereerde zondag dat DOGE vooral goed kijkt naar de scheepsbouwprocessen van het Pentagon. "Er valt veel te onderzoeken in de scheepsbouw, die een regelrechte puinhoop is", zei Waltz tegen NBC News.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
12 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
16 uur geleden