Trump: Musk haalt 'binnenkort' Amerikaanse astronauten terug
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdag (lokale tijd) dat Elon Musks bedrijf SpaceX 'binnenkort' een missie start om twee Amerikaanse astronauten terug te halen die al maanden gestrand zijn op het internationale ruimtestation ISS.
De ervaren astronauten Butch Wilmore en Suni Williams arriveerden in juni bij het ISS aan boord van Boeings Starliner. Ze zouden slechts acht dagen in het ruimtelaboratorium doorbrengen. Technische problemen met het ruimtevaartuig dwongen NASA echter om de plannen te wijzigen. Sindsdien heeft NASA de terugkeer van de twee astronauten nog eens uitgesteld tot maart.
"Elon zal binnenkort op weg zijn. Hopelijk is iedereen veilig. Veel succes Elon!!!" schreef Trump op Truth Social, zonder te vermelden wanneer de missie zou plaatsvinden. Musk schreef eerder dinsdag op X dat de president SpaceX had gevraagd om de twee astronauten "zo snel mogelijk" naar huis te halen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
6 uur geleden