Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: 'misschien' terug naar WHO

Trump: 'misschien' terug naar WHO

LAS VEGAS (ANP) - President Donald Trump zei zaterdag op een rally in Las Vegas dat hij mogelijk zou overwegen de VS weer lid te maken van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Hij voegde eraan toe dat de VS te veel betaalde aan de WHO.

"Wij betalen 500 miljoen dollar per jaar, en China betaalt 39 miljoen dollar per jaar, ondanks een veel grotere bevolking", zei Trump in zijn speech. "Misschien kunnen we overwegen het weer te doen. Ik weet het niet, ze moeten het een beetje opschonen. China betaalt 39 miljoen dollar voor 1,4 miljard mensen en wij betalen 500 miljoen dollar voor 325 miljoen mensen."

Trump tekende maandag na zijn aantreden als president een decreet waarin de terugtrekking uit de WHO is vastgelegd. Het besluit betekent een grote financiële klap voor de gezondheidsorganisatie.

Meer uit Buitenland

Poetin bezoekt betwiste eilandengroep de Koerilen

KOERILSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het eiland Itoeroep bezocht. Dat meldde het Russische staatspersbureau TASS donderdag. Itoeroep is een eiland in de betwiste eilandengroep de Koerilen. Zowel Rusland als Japan maakt daar aanspraak op. Door Japan wordt het eiland Etorofu genoemd.

2 uur geleden
Saba kampt met ernstig watertekort door aanhoudende droogte

THE BOTTOM (ANP) - Het openbare waterdistributiesysteem op Saba is dinsdagavond (lokale tijd) buiten werking gesteld, zo heeft de overheid woensdag bekendgemaakt. Dat is nodig om de watervoorraden de gelegenheid te geven zich aan te vullen en om de voortdurende productie van drinkwater te ondersteunen.

6 uur geleden
Economische noodtoestand in Colombia na aardbeving

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft een economische noodtoestand afgekondigd na de dodelijke aardbeving van maandag in het westen van het land. Ook beloofde de president dat het land weer opgebouwd zal worden. "We zullen doen wat nodig is om als land en maatschappij weer terug te veren", zei hij in een verklaring.

7 uur geleden
Buitenlandse media in de ban van de zonsverduistering

MADRID (ANP) - Buitenlandse media hebben volop geschreven over de zonsverduistering die in vooral Europese landen te zien was. Op veel plekken werden liveblogs opgetuigd om verslag te doen van het bijzondere verschijnsel.

11 uur geleden
Volledige zonsverduistering overal voorbij

MADRID (ANP) - De volledige zonsverduistering is geëindigd in de Middellandse Zee, voorbij de Spaanse Balearen. Het was de laatste plek waar het weerfenomeen te zien was. In delen van IJsland, Groenland, Portugal en Spanje kwam de volledige verduistering voorbij. In veel andere landen, waaronder Nederland, was een gedeeltelijke eclips te zien.

12 uur geleden
Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt om meer tijd door te kunnen brengen met haar familie. Dat laat de Amerikaanse president Donald Trump weten op zijn Truth Social. Volgens Trump wordt Leavitt nu "een van mijn belangrijkste externe adviseurs en een invloedrijke stem binnen de Republikeinse partij".

12 uur geleden
Nick Reiner wordt aangeklaagd voor moord op zijn ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner is in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op zijn ouders, Rob en Michele Reiner. Dat heeft de openbaar aanklager volgens Amerikaanse media woensdag gemeld tijdens een korte zitting in Los Angeles. Nick Reiner was bij de zitting aanwezig.

12 uur geleden