Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: misschien moeten we het nog maar een keer doen

Trump: misschien moeten we het nog maar een keer doen

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft in een toespraak in Washington gezinspeeld op een terugkeer naar het Witte Huis. Hij klaagde opnieuw dat de laatste verkiezingen, die hij fors verloor, frauduleus zouden zijn geweest. "Misschien moeten we het gewoon nog een keer doen", zei de Republikein onder applaus en gejuich van zijn publiek. "Misschien moeten we het nog maar een keer doen."

Trump was voor het eerst in de Amerikaanse hoofdstad sinds hij 18 maanden geleden geleden vertrok uit het Witte Huis na de verloren verkiezingen. Sinds hij op 20 januari vorig jaar zijn laatste vlucht in het presidentsvliegtuig Air Force One van Washington naar Florida maakte, is Trump een figuur gebleven die de Verenigde Staten tot op het bot verdeelt. Hij blijft onverminderd twijfel zaaien over zijn nederlaag tegen Joe Biden: de zege zou hem zijn ontnomen en eigenlijk is hij de winnaar.

In Washington waren de afgelopen weken hoorzittingen in het parlement over de dodelijke bestorming van het parlementsgebouw Capitool begin vorig jaar door een meute Trump-aanhangers. Zij wilden met geweld proberen de verkiezingsuitslag ongedaan te maken.

Meer uit Buitenland

Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

56 minuten geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

3 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

5 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

5 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

6 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

7 uur geleden