Trump: misschien moeten we het nog maar een keer doen
WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft in een toespraak in Washington gezinspeeld op een terugkeer naar het Witte Huis. Hij klaagde opnieuw dat de laatste verkiezingen, die hij fors verloor, frauduleus zouden zijn geweest. "Misschien moeten we het gewoon nog een keer doen", zei de Republikein onder applaus en gejuich van zijn publiek. "Misschien moeten we het nog maar een keer doen."
Trump was voor het eerst in de Amerikaanse hoofdstad sinds hij 18 maanden geleden geleden vertrok uit het Witte Huis na de verloren verkiezingen. Sinds hij op 20 januari vorig jaar zijn laatste vlucht in het presidentsvliegtuig Air Force One van Washington naar Florida maakte, is Trump een figuur gebleven die de Verenigde Staten tot op het bot verdeelt. Hij blijft onverminderd twijfel zaaien over zijn nederlaag tegen Joe Biden: de zege zou hem zijn ontnomen en eigenlijk is hij de winnaar.
In Washington waren de afgelopen weken hoorzittingen in het parlement over de dodelijke bestorming van het parlementsgebouw Capitool begin vorig jaar door een meute Trump-aanhangers. Zij wilden met geweld proberen de verkiezingsuitslag ongedaan te maken.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Europese leiders bellen over de lopende inspanningen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een hoge Amerikaanse functionaris bekendgemaakt. Wanneer het telefoongesprek precies zal plaatsvinden, is nog onduidelijk.
12 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een reeks bomaanslagen verijdeld met doelwitten in de staat Californië, zegt minister van Justitie Pam Bondi. De daders wilden volgens haar ook agenten en voertuigen van de immigratiedienst ICE aanvallen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie houdt maar slecht overzicht of miljoenen euro's die van fraudeurs worden teruggevorderd, ook daadwerkelijk worden terugbetaald. Dat stelt de Europese Rekenkamer (ERK) maandag vast in een onderzoek naar de belangrijkste fraudebestrijdingsorganen van de EU.
1 uur geleden