Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: misschien moeten we het nog maar een keer doen

Trump: misschien moeten we het nog maar een keer doen

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft in een toespraak in Washington gezinspeeld op een terugkeer naar het Witte Huis. Hij klaagde opnieuw dat de laatste verkiezingen, die hij fors verloor, frauduleus zouden zijn geweest. "Misschien moeten we het gewoon nog een keer doen", zei de Republikein onder applaus en gejuich van zijn publiek. "Misschien moeten we het nog maar een keer doen."

Trump was voor het eerst in de Amerikaanse hoofdstad sinds hij 18 maanden geleden geleden vertrok uit het Witte Huis na de verloren verkiezingen. Sinds hij op 20 januari vorig jaar zijn laatste vlucht in het presidentsvliegtuig Air Force One van Washington naar Florida maakte, is Trump een figuur gebleven die de Verenigde Staten tot op het bot verdeelt. Hij blijft onverminderd twijfel zaaien over zijn nederlaag tegen Joe Biden: de zege zou hem zijn ontnomen en eigenlijk is hij de winnaar.

In Washington waren de afgelopen weken hoorzittingen in het parlement over de dodelijke bestorming van het parlementsgebouw Capitool begin vorig jaar door een meute Trump-aanhangers. Zij wilden met geweld proberen de verkiezingsuitslag ongedaan te maken.

Meer uit Buitenland

Rusland viert overwinning in WOII met militaire parade in Moskou

MOSKOU (ANP) - Rusland viert dat tachtig jaar geleden nazi-Duitsland werd verslagen in de Tweede Wereldoorlog. Net als voorgaande jaren vindt de grootste militaire parade plaats in Moskou. Die optocht is inmiddels begonnen in het bijzijn van president Vladimir Poetin en buitenlandse leiders.

31 minuten geleden
Oekraïne ontmantelt spionnennetwerk van Hongaarse staat

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense veiligheidsdienst zegt een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd aangestuurd door de Hongaarse staat, een lidstaat van de Europese Unie. De geheim agenten zouden in het zuidwesten van het land informatie hebben verzameld over de Oekraïense defensie.

33 minuten geleden
Slachtoffers seksueel misbruik 'bezorgd' na benoeming paus Leo

ROME (ANP) - SNAP, een organisatie voor slachtoffers van seksueel misbruik in de kerk, heeft "bezorgd" gereageerd op de benoeming van Robert Prevost als paus. Volgens de organisatie heeft Prevost, die nu de naam Leo XIV heeft aangenomen, te slap opgetreden tegen misbruik.

1 uur geleden
Zelensky: bestand van dertig dagen teken van wil tot vrede

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.

5 uur geleden
President Ecuador: hulp van Israël in strijd tegen drugskartels

QUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.

5 uur geleden
Leger VS begint in juni met ontslaan transgender militairen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.

10 uur geleden
Russische versterkingen aan grens Europa baren Schoof zorgen

OSLO (ANP) - Rusland is zorgelijk druk met militaire voorbereidingen aan de Europese oostgrens, zegt premier Dick Schoof. Het land legt infrastructuur aan waarmee het militairen zou kunnen aanvoeren. En de oostelijke NAVO-landen hebben last van allerlei Russische prikacties.

11 uur geleden