Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: minder tijd besteden aan ons zorgen maken om Poetin

Trump: minder tijd besteden aan ons zorgen maken om Poetin

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump reageerde zondag op kritiek over zijn toenemende toenadering tot Rusland wat Oekraïne betreft en zei dat de Verenigde Staten zich minder zorgen zouden moeten maken over Vladimir Poetin.

"We zouden minder tijd moeten besteden aan het ons zorgen maken over Poetin, en meer tijd aan het ons zorgen maken over migrantenbendes die verkrachten, drugsbaronnen, moordenaars en mensen uit psychiatrische instellingen die ons land binnenkomen, zodat we niet eindigen zoals Europa!", schreef Trump zondagavond op Truth Social.

Vrijdag kregen Zelensky en Trump ruzie tijdens een bezoek van de Oekraïense leider aan het Witte Huis, waar ze een akkoord zouden sluiten over de exploitatie van grondstoffen in Oekraïne door Amerikaanse bedrijven. Zelensky zou volgens Trump "met een Derde Wereldoorlog en miljoenen mensenlevens spelen" door geen compromis met Rusland te zoeken.

In Europa en bij de Amerikaanse Democratische Partij werden na de ruzie zorgen geuit over de nationale veiligheid. "Het Witte Huis is een arm van het Kremlin geworden", zei de Democratische senator Chris Murphy, die is uitgegroeid tot een van Trumps meest uitgesproken critici. Trumps Republikeinse partij heeft zich ondertussen grotendeels achter hem geschaard.

Meer uit Buitenland

Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

16 minuten geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid volgens persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara.

20 minuten geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

5 uur geleden
Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

7 uur geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

7 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

8 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

8 uur geleden