Trump: mijn vertrek van G7-top heeft niets te maken met bestand
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwijt de Franse president Emmanuel Macron onjuiste informatie te verspreiden over de redenen voor zijn vroegtijdige vertrek van de G7-top. Trump schreef op sociale media dat Macron ten onrechte claimde dat hij terugkeerde naar Washington om te werken aan een bestand tussen Israël en Iran. "Fout! Hij heeft geen idee waarom ik nu onderweg ben naar Washington, maar het heeft zeker niets te maken met een staakt-het-vuren. Het is veel groter dan dat."
Trump woonde de G7-top bij in Canada en vertrok daar eerder dan gepland. Dat had te maken met de situatie in het Midden-Oosten, meldde het Witte Huis.
Macron, die ook aanwezig was, noemde dat een positieve ontwikkeling. "Er is een aanbod gedaan om een staakt-het-vuren te bereiken en vervolgens bredere gesprekken op gang te brengen", zei hij tegen de pers. Nieuwssite Axios bericht dat het Witte Huis met Iran in gesprek is over een mogelijke ontmoeting tussen gezanten uit de twee landen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De burgemeester van Berlijn, Kai Wegner, heeft twee maanden voor de verkiezingen in de deelstaat aangekondigd dat hij niet langer kandidaat zal zijn voor zijn partij. Hij lag onder meer onder vuur vanwege communicatiefouten die hij zou hebben gemaakt toen een deel van de stad midden in de winter zonder stroom kwam te zitten.
15 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben het dodental door de natuurbrand in het zuiden van het land bijgesteld naar boven. Twaalf mensen kwamen om het leven en nog eens 23 personen worden vermist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het voorgestelde tolvignet dat België wil invoeren vanaf mei 2027 geldt niet voor motorrijders, maar alleen voor auto's. Dat hebben de Vlaamse minister van Financiën Ben Weyts en de Waalse minister van Mobiliteit François Desquesnes vrijdag gemeld op een persconferentie.
2 uur geledenPERPIGNAN (ANP/BELGA) - Van de inwoners die waren geëvacueerd door de natuurbranden in het departement Pyrénées-Orientales, in het zuidoosten van Frankrijk, mogen vrijdag ook de laatste terugkeren naar hun huizen, meldt de prefectuur op X. Donderdag mochten de bewoners van negen gemeenten al terug naar huis.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en NAVO-chef Mark Rutte schuiven komende week aan bij de bijeenkomst van de zogenoemde coalitie van bereidwillige landen in Parijs. Dat meldt het kantoor van de Franse president. Het samenwerkingsverband komt maandag bijeen in Parijs om daar te spreken over de oorlog in Oekraïne, zo voegt het Élysée toe.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, heeft vrijdag een omstreden besparingspakket voor de gezondheidszorg goedgekeurd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt in gesprek te zijn met Turkije over de Russische S-400-raketsystemen waarover Ankara beschikt. Het gaat daarbij om verkoop van de twee systemen aan een derde land.
3 uur geleden