Trump met bondgenoten naar vechtsporttoernooi in New York
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Aankomend president Donald Trump heeft zijn verkiezingsoverwinning gevierd met een bezoek aan een vechtsporttoernooi in New York. Hij ging met de bevriende techmiljardair Elon Musk naar de Ultimate Fighting Championship (UFC) en bracht daar uren door.
Het toernooi vond plaats in Madison Square Garden, een evenementenlocatie waar Trump kort voor de verkiezingen nog een grote bijeenkomst hield. Ook dit keer kreeg hij een warme ontvangst. Fans scandeerden "USA, USA" en op een groot scherm verschenen beelden van de campagne. Die video eindigde met de nummers 45 en 47, een verwijzing naar zijn vorige en aankomende presidentschap. Een handjevol bezoekers droeg rode petten met de slogan van Trump: Make America Great Again.
Trump is een vriend van UFC-topman Dana White en liet zich naast Musk ook vergezellen door andere medestanders. Zo waren voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson, beoogd gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. en toekomstig inlichtingenchef Tulsi Gabbard aanwezig, evenals artiesten Kid Rock en zanger Jelly Roll. De toekomstige president bekeek uiteindelijk meerdere partijen en kletste soms met de deelnemers. Ook danste hij op het nummer YMCA.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
22 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
35 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder heeft via X laten weten dat de schade beperkt is gebleven.
38 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
41 minuten geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
7 uur geleden