Trump met bondgenoten naar vechtsporttoernooi in New York
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Aankomend president Donald Trump heeft zijn verkiezingsoverwinning gevierd met een bezoek aan een vechtsporttoernooi in New York. Hij ging met de bevriende techmiljardair Elon Musk naar de Ultimate Fighting Championship (UFC) en bracht daar uren door.
Het toernooi vond plaats in Madison Square Garden, een evenementenlocatie waar Trump kort voor de verkiezingen nog een grote bijeenkomst hield. Ook dit keer kreeg hij een warme ontvangst. Fans scandeerden "USA, USA" en op een groot scherm verschenen beelden van de campagne. Die video eindigde met de nummers 45 en 47, een verwijzing naar zijn vorige en aankomende presidentschap. Een handjevol bezoekers droeg rode petten met de slogan van Trump: Make America Great Again.
Trump is een vriend van UFC-topman Dana White en liet zich naast Musk ook vergezellen door andere medestanders. Zo waren voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson, beoogd gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. en toekomstig inlichtingenchef Tulsi Gabbard aanwezig, evenals artiesten Kid Rock en zanger Jelly Roll. De toekomstige president bekeek uiteindelijk meerdere partijen en kletste soms met de deelnemers. Ook danste hij op het nummer YMCA.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
2 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
9 uur geleden