Trump met bondgenoten naar vechtsporttoernooi in New York
NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - Aankomend president Donald Trump heeft zijn verkiezingsoverwinning gevierd met een bezoek aan een vechtsporttoernooi in New York. Hij ging met de bevriende techmiljardair Elon Musk naar de Ultimate Fighting Championship (UFC) en bracht daar uren door.
Het toernooi vond plaats in Madison Square Garden, een evenementenlocatie waar Trump kort voor de verkiezingen nog een grote bijeenkomst hield. Ook dit keer kreeg hij een warme ontvangst. Fans scandeerden "USA, USA" en op een groot scherm verschenen beelden van de campagne. Die video eindigde met de nummers 45 en 47, een verwijzing naar zijn vorige en aankomende presidentschap. Een handjevol bezoekers droeg rode petten met de slogan van Trump: Make America Great Again.
Trump is een vriend van UFC-topman Dana White en liet zich naast Musk ook vergezellen door andere medestanders. Zo waren voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Mike Johnson, beoogd gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. en toekomstig inlichtingenchef Tulsi Gabbard aanwezig, evenals artiesten Kid Rock en zanger Jelly Roll. De toekomstige president bekeek uiteindelijk meerdere partijen en kletste soms met de deelnemers. Ook danste hij op het nummer YMCA.
Meer uit Buitenland
PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.
6 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.
13 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.
1 uur geledenNAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."
4 uur geleden