Trump mengt zich niet onder publiek bij gevaar op besmetting
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Trump wordt getest op het coronavirus en zal zich niet onder publiek mengen als hij anderen kan besmetten. Dit verzekerde zijn woordvoerster Kayleigh McEnany in een videoboodschap met betrekking tot de reisplannen van Trump. McEnany is zelf ook besmet geraakt, net als rond de vijftien Republikeinen rond Trump.
De president en zijn vrouw Melania testten ruim een week geleden positief op het virus en het ging snel zo slecht met Trump dat hij naar een ziekenhuis even buiten Washington werd overgebracht. Hij is daar volgens artsen en medewerkers in het weekend weer helemaal hersteld.
Hij kan volgens zijn entourage tien dagen na zijn besmetting weer op verkiezingscampagne. Trump wil naar eigen zeggen zaterdag naar Florida en zondag naar Pennsylvania. Als de artsen het na de tests van vrijdag goed vinden, kan hij gaan pakken. Volgens McEnany denkt de lijfarts van Trump dat de president zaterdag op verkiezingspad kan gaan. Trump wil bijeenkomsten met kiezers houden, maar het is onduidelijk of dat verstandig is.
Vrijdagavond verschijnt hij volgens Amerikaanse media voor het eerst sinds zijn besmetting in een vraaggesprek rechtstreeks in beeld. Hij wordt dan door de presentator en arts Marc Siegel over zijn gezondheid en andere zaken aan de tand gevoeld.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
2 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
6 uur geleden