Trump mengt zich niet onder publiek bij gevaar op besmetting
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Trump wordt getest op het coronavirus en zal zich niet onder publiek mengen als hij anderen kan besmetten. Dit verzekerde zijn woordvoerster Kayleigh McEnany in een videoboodschap met betrekking tot de reisplannen van Trump. McEnany is zelf ook besmet geraakt, net als rond de vijftien Republikeinen rond Trump.
De president en zijn vrouw Melania testten ruim een week geleden positief op het virus en het ging snel zo slecht met Trump dat hij naar een ziekenhuis even buiten Washington werd overgebracht. Hij is daar volgens artsen en medewerkers in het weekend weer helemaal hersteld.
Hij kan volgens zijn entourage tien dagen na zijn besmetting weer op verkiezingscampagne. Trump wil naar eigen zeggen zaterdag naar Florida en zondag naar Pennsylvania. Als de artsen het na de tests van vrijdag goed vinden, kan hij gaan pakken. Volgens McEnany denkt de lijfarts van Trump dat de president zaterdag op verkiezingspad kan gaan. Trump wil bijeenkomsten met kiezers houden, maar het is onduidelijk of dat verstandig is.
Vrijdagavond verschijnt hij volgens Amerikaanse media voor het eerst sinds zijn besmetting in een vraaggesprek rechtstreeks in beeld. Hij wordt dan door de presentator en arts Marc Siegel over zijn gezondheid en andere zaken aan de tand gevoeld.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
6 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
12 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
15 uur geleden