Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump mengt zich niet onder publiek bij gevaar op besmetting

Trump mengt zich niet onder publiek bij gevaar op besmetting

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Trump wordt getest op het coronavirus en zal zich niet onder publiek mengen als hij anderen kan besmetten. Dit verzekerde zijn woordvoerster Kayleigh McEnany in een videoboodschap met betrekking tot de reisplannen van Trump. McEnany is zelf ook besmet geraakt, net als rond de vijftien Republikeinen rond Trump.

De president en zijn vrouw Melania testten ruim een week geleden positief op het virus en het ging snel zo slecht met Trump dat hij naar een ziekenhuis even buiten Washington werd overgebracht. Hij is daar volgens artsen en medewerkers in het weekend weer helemaal hersteld.

Hij kan volgens zijn entourage tien dagen na zijn besmetting weer op verkiezingscampagne. Trump wil naar eigen zeggen zaterdag naar Florida en zondag naar Pennsylvania. Als de artsen het na de tests van vrijdag goed vinden, kan hij gaan pakken. Volgens McEnany denkt de lijfarts van Trump dat de president zaterdag op verkiezingspad kan gaan. Trump wil bijeenkomsten met kiezers houden, maar het is onduidelijk of dat verstandig is.

Vrijdagavond verschijnt hij volgens Amerikaanse media voor het eerst sinds zijn besmetting in een vraaggesprek rechtstreeks in beeld. Hij wordt dan door de presentator en arts Marc Siegel over zijn gezondheid en andere zaken aan de tand gevoeld.

Meer uit Buitenland

Schepen van Gaza-Flotilla benaderd door 'Israëlische speedboten'

ATHENE (ANP) - Meerdere schepen van de Global Sumud Flotilla zijn benaderd door "militaire speedboten die zich identificeerden als 'Israël'", laat de organisatie aan onder meer het ANP weten. De boten zouden lasers en semi-automatische wapens op de activisten hebben gericht en hen hebben bevolen naar de voorkant van de boten te gaan en op hun handen en knieën te zitten.

17 minuten geleden
Washington Post: vliegdekschip VS verlaat Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip de USS Gerald R. Ford verlaat het Midden-Oosten en vaart de komende dagen naar Virginia, meldden Amerikaanse functionarissen aan de Washington Post. Het schip bevindt zich al tien maanden op zee en moet dringend gerepareerd worden.

43 minuten geleden
Pro-Iraanse beweging eist steekincident Londen op

LONDEN (ANP/RTR) - De pro-Iraanse beweging Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft het steekincident in Londen opgeëist waarbij twee mensen gewond raakten. Dat schrijft de groepering op sociale media. De politie zei eerder dergelijke onlinebeweringen te onderzoeken.

1 uur geleden
Kritiek op minister Hegseth om kosten oorlog VS met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse parlementsleden hebben kritische vragen gesteld aan defensieminister Pete Hegseth over de oorlog met Iran. De hoorzitting in het Huis van Afgevaardigden was bedoeld om het budgetvoorstel van het ministerie van Defensie te bespreken. In plaats daarvan gaat het grotendeels over de kosten van de VS in de oorlog met Iran.

1 uur geleden
Poetin stelt eendaagse wapenstilstand met Oekraïne voor op 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een eendaagse wapenstilstand voorgesteld met Oekraïne. Dat heeft hij volgens het Kremlin gezegd in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het staakt-het-vuren zou moeten gelden op 9 mei, de Russische Dag van de Overwinning. Trump zou positief hebben gereageerd op het voorstel.

2 uur geleden
Voormalig FBI-directeur Comey meldt zich bij rechter in Virginia

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Voormalig FBI-directeur James Comey heeft zich gemeld bij een federale rechtbank in Virginia. Woensdag werd hij aangeklaagd voor onder meer het bedreigen van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
EC-voorzitter Von der Leyen: zeer vruchtbaar gesprek met Magyar

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft woensdag "een zeer vruchtbaar gesprek" gehad met de beoogde Hongaarse premier Péter Magyar. Volgens Von der Leyen hebben de twee tijdens een informele ontmoeting in Brussel gesproken over de stappen die Hongarije moet zetten om alsnog aanspraak te maken op de door de Commissie bevroren miljarden voor Hongarije, schrijft ze op X.

2 uur geleden