Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela
WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
Het zou gaan om een tanker op een sanctielijst, maar verdere bijzonderheden zijn nog niet bekendgemaakt. De inbeslagname kan de spanning tussen de landen verder doen oplopen en heeft mogelijk gevolgen voor de Venezolaanse olie-export. Het Zuid-Amerikaanse land beschikt over enorme olievoorraden, maar heeft problemen in de oliesector door achterstallig onderhoud. Dit is volgens critici van de Amerikaanse regering veel belangrijker voor Trump dan de bestrijding van drugssmokkel.
De Amerikaanse regering heeft de druk op Venezuela de afgelopen tijd steeds verder opgevoerd, volgens Washington in de strijd tegen drugs. De VS stellen dat president Nicolás Maduro niet de wettige president is, maar een drugsbaron.
María Corina Machado
De strijdkrachten van de VS zijn actief in de zuidelijke Caribische Zee, niet ver van Venezuela. Er zijn volgens Washington aanvallen uitgevoerd op boten waarmee drugs werden gesmokkeld. Daarbij vielen tientallen doden, onder wie volgens Latijns-Amerikaanse media vissers die niets met drugssmokkel te maken hadden. President Maduro heeft in een toespraak geëist dat de VS hun illegale en brutale inmenging in de aangelegenheden van Venezuela en Latijns-Amerika stoppen.
Het boegbeeld van de Venezolaanse oppositie, María Corina Machado, zat uit vrees voor arrestatie lange tijd ondergedoken. Ze steunt de harde lijn van Trump tegen de autoritaire Maduro. Ze heeft de Nobelprijs voor de Vrede gekregen en zou die woensdag in Oslo in ontvangst nemen. Ze werd dinsdag heimelijk naar Curaçao gebracht en reisde vandaar verder naar Oslo, maar ze was te laat voor de officiële uitreiking van de prijs. Ze spreekt in Oslo donderdag om 10.15 uur met de pers. Haar dochter Ana Corina Sosa Machado nam namens haar de prijs in ontvangst.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
15 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
7 uur geleden