Trump Media lanceert financiële producten 'voor patriotten'
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump, Trump Media & Technology Group, heeft goedkeuring gekregen van de raad van bestuur om financiële diensten te gaan aanbieden. De nieuwe financiële tak krijgt de naam Truth.Fi en het socialemediabedrijf van Trump investeert er tot 250 miljoen dollar in. Truth.Fi wordt ondergebracht bij de financiële dienstverlener Charles Schwab, staat in een persverklaring.
Dit geld zal worden geïnvesteerd in beursgenoteerde fondsen en crypto's, naast andere beleggingsvehikels. Het bedrijf verwacht later dit jaar andere producten en diensten te lanceren, waaronder eigen beleggingsproducten. "We kijken ernaar uit om Truth.Fi te lanceren, beleggingsproducten te introduceren en synergieën te creëren", zegt Devin Nunes, topman van het socialemediabedrijf. "Truth.Fi is een natuurlijke uitbreiding van de Truth Social beweging. We begonnen met het creëren van een platform voor vrije meningsuiting, voegden een ultrasnelle tv-streamingdienst toe, en nu stappen we over naar beleggingsproducten en gedecentraliseerde financiën", vervolgt hij.
Het ontwikkelen van "America First beleggingsproducten" is volgens Nunes een volgende stap om een robuust financieel systeem op te zetten. Daarmee kunnen "Amerikaanse patriotten zich beschermen tegen de constante dreiging van gecanceld worden, censuur, de ontzegging van toegang tot bankdiensten en privacyschendingen door Big Tech en woke bedrijven", aldus de topman.
Oneerlijke behandeling
De aankondiging volgt op klachten van Republikeinen dat banken sommige conservatieven oneerlijk behandelen. Tijdens een online-optreden vorige week op het World Economic Forum in Davos, klaagde president Trump bij de topman van Bank of America, Brian Moynihan, dat de bank conservatieven buitensluit. "Ik hoop dat je jouw bank openstelt voor conservatieven, want veel van hen klagen dat banken hen geen zaken laten doen", waarschuwde Trump.
Hij richtte zich ook tot Jamie Dimon, bestuursvoorzitter van JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS. "Jij, Jamie en iedereen daar, ik hoop dat jullie je banken openstellen voor conservatieven, want wat jullie doen is verkeerd", aldus de president.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden geëist tegen Peter Gillis. Het OM verdenkt de vastgoedondernemer en realityster van het te laat en onvolledig indienen van vennootschapsbelasting over de jaren 2020 en 2021 voor de Oostappen Groep en andere ondernemingen van Gillis.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict zorgen voor een "toenemend complexe set aan risico's" voor de economie. Dat meldt topman Jamie Dimon van JPMorgan Chase in een toelichting op de kwartaalcijfers van de grootste bank van de Verenigde Staten. Dimon zegt wel dat de Amerikaanse economie weerbaar blijft.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Europese luchtvaartmaatschappijen roepen Brussel op noodmaatregelen te nemen om de schade van de oorlog met Iran aan te pakken. De sector kampt met wijdverbreide luchtruimsluitingen en groeiende zorgen over tekorten aan vliegtuigbrandstof.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vooruitzichten voor de stabiliteit van het Nederlandse financiële stelsel staan op code oranje. Dat meldt het Financieel Stabiliteitscomité (FSC), dat bestaat uit vertegenwoordigers van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), De Nederlandsche Bank (DNB) en het ministerie van Financiën.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis zegt een tijd geen accountant te hebben gehad voor het indienen van belastingaangiften voor zijn bedrijf Oostappen Groep in 2020 en 2021. Tijdens de behandeling van de rechtszaak over vermeende belastingfraude over die jaren in de rechtbank in Den Bosch verklaarde hij dat de vaste accountant in 2020 afscheid van hem nam, maar dat hij twee jaar later pas een nieuwe had gevonden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar olie daalt in het tweede kwartaal het hardst sinds de coronapandemie, voorspelt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Door de Iranoorlog zijn de prijzen voor olieproducten zo hard gestegen dat bepaalde landen en sectoren noodgedwongen hun verbruik verminderen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordwinst geboekt, mede geholpen door een recordaantal passagiers op de luchthaven. De nettowinst bedroeg 25,2 miljoen euro, tegen 23,3 miljoen euro een jaar eerder. De omzet van Eindhoven Airport steeg met 4,5 procent tot 100,5 miljoen euro, aldus het dinsdag gepubliceerde jaarverslag.
4 uur geleden