Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump Media lanceert financiële producten 'voor patriotten'

Trump Media lanceert financiële producten 'voor patriotten'

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump, Trump Media & Technology Group, heeft goedkeuring gekregen van de raad van bestuur om financiële diensten te gaan aanbieden. De nieuwe financiële tak krijgt de naam Truth.Fi en het socialemediabedrijf van Trump investeert er tot 250 miljoen dollar in. Truth.Fi wordt ondergebracht bij de financiële dienstverlener Charles Schwab, staat in een persverklaring.

Dit geld zal worden geïnvesteerd in beursgenoteerde fondsen en crypto's, naast andere beleggingsvehikels. Het bedrijf verwacht later dit jaar andere producten en diensten te lanceren, waaronder eigen beleggingsproducten. "We kijken ernaar uit om Truth.Fi te lanceren, beleggingsproducten te introduceren en synergieën te creëren", zegt Devin Nunes, topman van het socialemediabedrijf. "Truth.Fi is een natuurlijke uitbreiding van de Truth Social beweging. We begonnen met het creëren van een platform voor vrije meningsuiting, voegden een ultrasnelle tv-streamingdienst toe, en nu stappen we over naar beleggingsproducten en gedecentraliseerde financiën", vervolgt hij.

Het ontwikkelen van "America First beleggingsproducten" is volgens Nunes een volgende stap om een robuust financieel systeem op te zetten. Daarmee kunnen "Amerikaanse patriotten zich beschermen tegen de constante dreiging van gecanceld worden, censuur, de ontzegging van toegang tot bankdiensten en privacyschendingen door Big Tech en woke bedrijven", aldus de topman.

Oneerlijke behandeling

De aankondiging volgt op klachten van Republikeinen dat banken sommige conservatieven oneerlijk behandelen. Tijdens een online-optreden vorige week op het World Economic Forum in Davos, klaagde president Trump bij de topman van Bank of America, Brian Moynihan, dat de bank conservatieven buitensluit. "Ik hoop dat je jouw bank openstelt voor conservatieven, want veel van hen klagen dat banken hen geen zaken laten doen", waarschuwde Trump.

Hij richtte zich ook tot Jamie Dimon, bestuursvoorzitter van JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS. "Jij, Jamie en iedereen daar, ik hoop dat jullie je banken openstellen voor conservatieven, want wat jullie doen is verkeerd", aldus de president.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

9 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

10 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

10 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

13 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

13 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

14 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

15 uur geleden