Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump Media lanceert financiële producten 'voor patriotten'

Trump Media lanceert financiële producten 'voor patriotten'

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump, Trump Media & Technology Group, heeft goedkeuring gekregen van de raad van bestuur om financiële diensten te gaan aanbieden. De nieuwe financiële tak krijgt de naam Truth.Fi en het socialemediabedrijf van Trump investeert er tot 250 miljoen dollar in. Truth.Fi wordt ondergebracht bij de financiële dienstverlener Charles Schwab, staat in een persverklaring.

Dit geld zal worden geïnvesteerd in beursgenoteerde fondsen en crypto's, naast andere beleggingsvehikels. Het bedrijf verwacht later dit jaar andere producten en diensten te lanceren, waaronder eigen beleggingsproducten. "We kijken ernaar uit om Truth.Fi te lanceren, beleggingsproducten te introduceren en synergieën te creëren", zegt Devin Nunes, topman van het socialemediabedrijf. "Truth.Fi is een natuurlijke uitbreiding van de Truth Social beweging. We begonnen met het creëren van een platform voor vrije meningsuiting, voegden een ultrasnelle tv-streamingdienst toe, en nu stappen we over naar beleggingsproducten en gedecentraliseerde financiën", vervolgt hij.

Het ontwikkelen van "America First beleggingsproducten" is volgens Nunes een volgende stap om een robuust financieel systeem op te zetten. Daarmee kunnen "Amerikaanse patriotten zich beschermen tegen de constante dreiging van gecanceld worden, censuur, de ontzegging van toegang tot bankdiensten en privacyschendingen door Big Tech en woke bedrijven", aldus de topman.

Oneerlijke behandeling

De aankondiging volgt op klachten van Republikeinen dat banken sommige conservatieven oneerlijk behandelen. Tijdens een online-optreden vorige week op het World Economic Forum in Davos, klaagde president Trump bij de topman van Bank of America, Brian Moynihan, dat de bank conservatieven buitensluit. "Ik hoop dat je jouw bank openstelt voor conservatieven, want veel van hen klagen dat banken hen geen zaken laten doen", waarschuwde Trump.

Hij richtte zich ook tot Jamie Dimon, bestuursvoorzitter van JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS. "Jij, Jamie en iedereen daar, ik hoop dat jullie je banken openstellen voor conservatieven, want wat jullie doen is verkeerd", aldus de president.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

51 minuten geleden
NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

1 uur geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

1 uur geleden
NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

2 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

2 uur geleden
Grieken staken uit solidariteit met zeelieden in Perzische Golf

PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

4 uur geleden