Trump Media lanceert financiële producten 'voor patriotten'
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump, Trump Media & Technology Group, heeft goedkeuring gekregen van de raad van bestuur om financiële diensten te gaan aanbieden. De nieuwe financiële tak krijgt de naam Truth.Fi en het socialemediabedrijf van Trump investeert er tot 250 miljoen dollar in. Truth.Fi wordt ondergebracht bij de financiële dienstverlener Charles Schwab, staat in een persverklaring.
Dit geld zal worden geïnvesteerd in beursgenoteerde fondsen en crypto's, naast andere beleggingsvehikels. Het bedrijf verwacht later dit jaar andere producten en diensten te lanceren, waaronder eigen beleggingsproducten. "We kijken ernaar uit om Truth.Fi te lanceren, beleggingsproducten te introduceren en synergieën te creëren", zegt Devin Nunes, topman van het socialemediabedrijf. "Truth.Fi is een natuurlijke uitbreiding van de Truth Social beweging. We begonnen met het creëren van een platform voor vrije meningsuiting, voegden een ultrasnelle tv-streamingdienst toe, en nu stappen we over naar beleggingsproducten en gedecentraliseerde financiën", vervolgt hij.
Het ontwikkelen van "America First beleggingsproducten" is volgens Nunes een volgende stap om een robuust financieel systeem op te zetten. Daarmee kunnen "Amerikaanse patriotten zich beschermen tegen de constante dreiging van gecanceld worden, censuur, de ontzegging van toegang tot bankdiensten en privacyschendingen door Big Tech en woke bedrijven", aldus de topman.
Oneerlijke behandeling
De aankondiging volgt op klachten van Republikeinen dat banken sommige conservatieven oneerlijk behandelen. Tijdens een online-optreden vorige week op het World Economic Forum in Davos, klaagde president Trump bij de topman van Bank of America, Brian Moynihan, dat de bank conservatieven buitensluit. "Ik hoop dat je jouw bank openstelt voor conservatieven, want veel van hen klagen dat banken hen geen zaken laten doen", waarschuwde Trump.
Hij richtte zich ook tot Jamie Dimon, bestuursvoorzitter van JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS. "Jij, Jamie en iedereen daar, ik hoop dat jullie je banken openstellen voor conservatieven, want wat jullie doen is verkeerd", aldus de president.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.
1 minuut geledenNEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
8 uur geleden