Trump mag komende 3 jaar niet voor bedrijven in New York werken
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump mag de komende drie jaar niet voor bedrijven in de staat New York werken. Dat heeft de rechter besloten in een civiele zaak die draait om fraude met zijn bezittingen. Hij moet ook een boete van 354,9 miljoen dollar betalen (329 miljoen euro).
Trump mag de komende drie jaar ook geen leningen meer aanvragen in New York, net als zijn bedrijf The Trump Organization. Zijn zonen Donald jr. en Eric mogen de komende twee jaar geen zaken doen in New York. De rechter stelt voor de komende drie jaar iemand aan die op de bedrijven van de familie Trump moet toezien.
De rechter heeft Trump en zijn zonen specifiek verboden om 'officer' of 'director' van een bedrijf te zijn, titels voor leidinggevenden en bestuursleden. Volgens de rechter zijn ze "niet in staat om de fouten van hun handelen toe te geven" en keken ze expres weg bij de fraude. "Hun totale gebrek aan berouw en spijt grenst aan het pathologische."
Belastingvoordelen
De zaak draait om het jarenlang aandikken van het eigen vermogen door Trump en zijn bedrijf. Door de waarde van bezittingen te overdrijven kon hij belastingvoordelen, gunstige leningen en lage premies krijgen. Zo had hij bijvoorbeeld zijn eigen vermogen 2,23 miljard dollar te hoog ingeschat. Daarnaast dikte hij de waardes van onder meer zijn landgoed in Mar-a-Lago, zijn penthouse in Manhattan en meerdere kantoren en golfbanen aan.
Trumps zonen zijn ook veroordeeld omdat zij ook voor The Trump Organization werkten. De oud-president heeft altijd ontkend iets verkeerd te hebben gedaan.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Zohran Mamdani is donderdagochtend vlak na middernacht (plaatselijke tijd) beëdigd als de nieuwe burgemeester van New York. De 34-jarige Democraat, een rijzende ster op de linkerflank van zijn partij, is de eerste moslim die de leiding krijgt over de grootste stad van de Verenigde Staten.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft in zijn nieuwjaarstoespraak de troepen geprezen die momenteel strijden in een "vreemd land" - hoogstwaarschijnlijk Oekraïne. In de boodschap, die donderdag door staatspersagentschap KCNA werd verspreid, onderstreepte hij de onverwoestbare alliantie met Rusland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft fel uitgehaald naar acteur George Clooney, nadat bekend was geworden dat de Hollywoodster de Franse nationaliteit heeft gekregen. Trump greep het nieuws aan om zowel de acteur als de Franse regering te bekritiseren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.
10 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."
12 uur geleden