Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump mag komende 3 jaar niet voor bedrijven in New York werken

Trump mag komende 3 jaar niet voor bedrijven in New York werken

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump mag de komende drie jaar niet voor bedrijven in de staat New York werken. Dat heeft de rechter besloten in een civiele zaak die draait om fraude met zijn bezittingen. Hij moet ook een boete van 354,9 miljoen dollar betalen (329 miljoen euro).

Trump mag de komende drie jaar ook geen leningen meer aanvragen in New York, net als zijn bedrijf The Trump Organization. Zijn zonen Donald jr. en Eric mogen de komende twee jaar geen zaken doen in New York. De rechter stelt voor de komende drie jaar iemand aan die op de bedrijven van de familie Trump moet toezien.

De rechter heeft Trump en zijn zonen specifiek verboden om 'officer' of 'director' van een bedrijf te zijn, titels voor leidinggevenden en bestuursleden. Volgens de rechter zijn ze "niet in staat om de fouten van hun handelen toe te geven" en keken ze expres weg bij de fraude. "Hun totale gebrek aan berouw en spijt grenst aan het pathologische."

Belastingvoordelen

De zaak draait om het jarenlang aandikken van het eigen vermogen door Trump en zijn bedrijf. Door de waarde van bezittingen te overdrijven kon hij belastingvoordelen, gunstige leningen en lage premies krijgen. Zo had hij bijvoorbeeld zijn eigen vermogen 2,23 miljard dollar te hoog ingeschat. Daarnaast dikte hij de waardes van onder meer zijn landgoed in Mar-a-Lago, zijn penthouse in Manhattan en meerdere kantoren en golfbanen aan.

Trumps zonen zijn ook veroordeeld omdat zij ook voor The Trump Organization werkten. De oud-president heeft altijd ontkend iets verkeerd te hebben gedaan.

Meer uit Buitenland

Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

39 minuten geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

6 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

11 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

12 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

13 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

14 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

15 uur geleden