Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump mag komende 3 jaar niet voor bedrijven in New York werken

Trump mag komende 3 jaar niet voor bedrijven in New York werken

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump mag de komende drie jaar niet voor bedrijven in de staat New York werken. Dat heeft de rechter besloten in een civiele zaak die draait om fraude met zijn bezittingen. Hij moet ook een boete van 354,9 miljoen dollar betalen (329 miljoen euro).

Trump mag de komende drie jaar ook geen leningen meer aanvragen in New York, net als zijn bedrijf The Trump Organization. Zijn zonen Donald jr. en Eric mogen de komende twee jaar geen zaken doen in New York. De rechter stelt voor de komende drie jaar iemand aan die op de bedrijven van de familie Trump moet toezien.

De rechter heeft Trump en zijn zonen specifiek verboden om 'officer' of 'director' van een bedrijf te zijn, titels voor leidinggevenden en bestuursleden. Volgens de rechter zijn ze "niet in staat om de fouten van hun handelen toe te geven" en keken ze expres weg bij de fraude. "Hun totale gebrek aan berouw en spijt grenst aan het pathologische."

Belastingvoordelen

De zaak draait om het jarenlang aandikken van het eigen vermogen door Trump en zijn bedrijf. Door de waarde van bezittingen te overdrijven kon hij belastingvoordelen, gunstige leningen en lage premies krijgen. Zo had hij bijvoorbeeld zijn eigen vermogen 2,23 miljard dollar te hoog ingeschat. Daarnaast dikte hij de waardes van onder meer zijn landgoed in Mar-a-Lago, zijn penthouse in Manhattan en meerdere kantoren en golfbanen aan.

Trumps zonen zijn ook veroordeeld omdat zij ook voor The Trump Organization werkten. De oud-president heeft altijd ontkend iets verkeerd te hebben gedaan.

Meer uit Buitenland

Trump houdt vast aan rechtstreekse zorgbetalingen aan burgers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt alleen zorgplannen te willen steunen waarbij geld rechtstreeks aan burgers wordt betaald, zodat ze hun eigen verzekering kunnen regelen. "De mensen krijgen de mogelijkheid om zelf te onderhandelen en hun eigen, veel betere, verzekering te nemen. Macht aan het volk", schreef hij op sociale media.

4 minuten geleden
Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

44 minuten geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

56 minuten geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

1 uur geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Polen: alles wijst naar Rusland bij explosie op spoorlijn

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - Polen geeft Rusland de schuld van de explosie op een strategisch belangrijke spoorlijn zondag. "Alles wijst erop dat Russische agenten hierachter zitten", zei een overheidswoordvoerder na een bijeenkomst van het Nationaal Veiligheidscomité. De Poolse regering gaat ervan uit dat de explosie bedoeld was om een trein op te blazen.

1 uur geleden
Arrestaties in onderzoek aanslag op officier van justitie België

BRUSSEL (ANP) - Acht verdachten zijn dinsdag opgepakt in een onderzoek naar een complot om een aanslag te plegen op de Belgische officier van justitie Julien Moinil. De acht worden door de Belgische onderzoeksrechter verhoord. De verdachten zouden actief zijn in het Albanese criminele milieu, meldt het Belgische Openbaar Ministerie (OM).

1 uur geleden