Trump mag geen bewijs of kopieën van geheime documenten delen
MIAMI (ANP) - Een Amerikaanse rechter in Florida heeft oud-president Donald Trump verboden om bewijs uit de zaak rond geheime documenten te delen met de media. Ook mag hij geen kopieën maken van de bewuste documenten. Trump en zijn advocaten kunnen de informatie alleen inzien onder toezicht van een vertegenwoordiger van Defensie.
De aanklachten tegen de oud-president gaan over geheime documenten die Trump uit het Witte Huis heeft meegenomen en aan anderen liet zien na zijn presidentschap. De aanklagers zien het als een gevaar voor de nationale veiligheid als een deel van die informatie in verkeerde handen valt. Omdat de aanklachten eveneens gaan over de inhoud van de documenten, willen de advocaten van Trump ook toegang tot de papieren om te beoordelen of er inderdaad een gevaar voor de VS was.
De advocaten mogen de documenten wel inzien, maar alleen als er iemand bij is van het Pentagon. Het is niet de bedoeling dat Trump opnieuw documenten of kopieën mee naar huis neemt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet, na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
6 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
19 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
20 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
20 uur geleden