Trump mag geen bewijs of kopieën van geheime documenten delen
MIAMI (ANP) - Een Amerikaanse rechter in Florida heeft oud-president Donald Trump verboden om bewijs uit de zaak rond geheime documenten te delen met de media. Ook mag hij geen kopieën maken van de bewuste documenten. Trump en zijn advocaten kunnen de informatie alleen inzien onder toezicht van een vertegenwoordiger van Defensie.
De aanklachten tegen de oud-president gaan over geheime documenten die Trump uit het Witte Huis heeft meegenomen en aan anderen liet zien na zijn presidentschap. De aanklagers zien het als een gevaar voor de nationale veiligheid als een deel van die informatie in verkeerde handen valt. Omdat de aanklachten eveneens gaan over de inhoud van de documenten, willen de advocaten van Trump ook toegang tot de papieren om te beoordelen of er inderdaad een gevaar voor de VS was.
De advocaten mogen de documenten wel inzien, maar alleen als er iemand bij is van het Pentagon. Het is niet de bedoeling dat Trump opnieuw documenten of kopieën mee naar huis neemt.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
9 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
9 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
9 uur geleden