Trump mag geen bewijs of kopieën van geheime documenten delen
MIAMI (ANP) - Een Amerikaanse rechter in Florida heeft oud-president Donald Trump verboden om bewijs uit de zaak rond geheime documenten te delen met de media. Ook mag hij geen kopieën maken van de bewuste documenten. Trump en zijn advocaten kunnen de informatie alleen inzien onder toezicht van een vertegenwoordiger van Defensie.
De aanklachten tegen de oud-president gaan over geheime documenten die Trump uit het Witte Huis heeft meegenomen en aan anderen liet zien na zijn presidentschap. De aanklagers zien het als een gevaar voor de nationale veiligheid als een deel van die informatie in verkeerde handen valt. Omdat de aanklachten eveneens gaan over de inhoud van de documenten, willen de advocaten van Trump ook toegang tot de papieren om te beoordelen of er inderdaad een gevaar voor de VS was.
De advocaten mogen de documenten wel inzien, maar alleen als er iemand bij is van het Pentagon. Het is niet de bedoeling dat Trump opnieuw documenten of kopieën mee naar huis neemt.
Meer uit Buitenland
CHAPPAQUA (ANP) - Hillary Clinton zegt geen informatie te hebben over de misdaden van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De voormalige first lady van de Verenigde Staten getuigt donderdag achter gesloten deuren voor een parlementaire onderzoekscommissie en plaatste vlak voor het begin haar openingsverklaring op X.
25 minuten geledenMALMÖ (ANP) - Zweden heeft een "verdachte" drone neergehaald in de buurt van het Franse vliegdekschip dat Zweden bezoekt. De besturing van de onbekende drone is verstoord, zegt de Zweedse krijgsmacht.
31 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten willen de populaire berichtenapp Telegram mogelijk vanaf begin april blokkeren, meldt het Russische nieuwsmedium RBC. Het land noemt de app een platform voor illegale en extremistische inhoud.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - In China zijn een minister en negentien parlementariërs uit hun functie gezet, meldden staatsmedia. Een parlementscommissie stemde donderdag in met hun ontslagen, die komen te midden van een grote anticorruptiecampagne.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De beroemde Londense winkelstraat Oxford Street wordt definitief een voetgangerszone. Burgemeester Sadiq Khan heeft de knoop doorgehakt en de gemeente opdracht gegeven met het werk te beginnen aan de hand van de gemaakte plannen. Het gaat om ruim 900 meter van de straat in het hartje van de stad.
1 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Duitse binnenlandse veiligheidsdienst BfV mag Alternative für Deutschland (AfD) tot nader order niet aanmerken en behandelen als extremistisch. Dat heeft een rechter in Keulen bepaald in een voorlopige uitspraak, nadat de AfD eerder een zaak was begonnen tegen het oormerk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt geld beschikbaar voor Europese vrouwen voor wie abortus in hun eigen land illegaal is. Donderdag maakte de Commissie bekend dat hiervoor het Europees Sociaal Fonds (ESF+) kan worden benut. Lidstaten zoals Nederland kunnen uit het fonds putten als vrouwen uit bijvoorbeeld Polen een abortus in Nederland ondergaan. In Polen is abortus illegaal.
2 uur geleden