Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump maakt plannen om ministerie van Onderwijs af te schaffen

Trump maakt plannen om ministerie van Onderwijs af te schaffen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump werkt aan plannen om het ministerie van Onderwijs te ontmantelen. Bronnen binnen het Witte Huis melden aan persbureau Reuters en The Washington Post dat er stappen worden gezet om de financiering van het ministerie te schrappen. Voor een definitief einde van het ministerie is wel de toestemming van het Congres nodig.

Het ministerie van Onderwijs heeft op dit moment al de opdracht gekregen om in te krimpen, meldt The Washington Post. Zo zijn medewerkers met betaald verlof gestuurd of onder druk gezet om vrijwillig ontslag te nemen.

Volgens de krant zijn ongeveer twintig medewerkers van Elon Musks adviesorgaan ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) begonnen met werkzaamheden in het ministerie van Onderwijs. Zij werken aan verdere plannen om kosten te besparen en het personeelsbestand te verkleinen. Ze zouden ook toegang hebben verkregen tot gevoelige informatie, zoals persoonlijke gegevens van studenten die financiële hulp van de overheid krijgen.

Republikeinen waren kritisch op het onderwijsministerie onder president Joe Biden, vooral om het kwijtschelden van studieschulden, diversiteitsbeleid en programma's om gelijkheid en inclusie in het onderwijs te bevorderen.

Een officiële verklaring over Trumps plannen met het ministerie komt volgens de bronnen later deze maand. Het ministerie van Onderwijs werd door het Congres opgericht, en alleen het Congres kan het volledig afschaffen. De kans dat er goedkeuring van het Congres voor komt is nihil, schrijft The Washington Post.

Op de website van het ministerie van Onderwijs is te lezen dat het bestaat sinds 1867. Het ministerie in de huidige vorm bestaat sinds 1979.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde kondigt wraak aan na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.

36 minuten geleden
Krant: VS vielen Iran aan na druk vanuit Israël en Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.

36 minuten geleden
Trump: diplomatieke oplossing voor Iran blijft mogelijk

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.

36 minuten geleden
Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

3 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

3 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

3 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

4 uur geleden