Trump maakt plannen om ministerie van Onderwijs af te schaffen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump werkt aan plannen om het ministerie van Onderwijs te ontmantelen. Bronnen binnen het Witte Huis melden aan persbureau Reuters en The Washington Post dat er stappen worden gezet om de financiering van het ministerie te schrappen. Voor een definitief einde van het ministerie is wel de toestemming van het Congres nodig.
Het ministerie van Onderwijs heeft op dit moment al de opdracht gekregen om in te krimpen, meldt The Washington Post. Zo zijn medewerkers met betaald verlof gestuurd of onder druk gezet om vrijwillig ontslag te nemen.
Volgens de krant zijn ongeveer twintig medewerkers van Elon Musks adviesorgaan ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) begonnen met werkzaamheden in het ministerie van Onderwijs. Zij werken aan verdere plannen om kosten te besparen en het personeelsbestand te verkleinen. Ze zouden ook toegang hebben verkregen tot gevoelige informatie, zoals persoonlijke gegevens van studenten die financiële hulp van de overheid krijgen.
Republikeinen waren kritisch op het onderwijsministerie onder president Joe Biden, vooral om het kwijtschelden van studieschulden, diversiteitsbeleid en programma's om gelijkheid en inclusie in het onderwijs te bevorderen.
Een officiële verklaring over Trumps plannen met het ministerie komt volgens de bronnen later deze maand. Het ministerie van Onderwijs werd door het Congres opgericht, en alleen het Congres kan het volledig afschaffen. De kans dat er goedkeuring van het Congres voor komt is nihil, schrijft The Washington Post.
Op de website van het ministerie van Onderwijs is te lezen dat het bestaat sinds 1867. Het ministerie in de huidige vorm bestaat sinds 1979.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Bij een boerenprotest bij het Europees Parlement in Straatsburg gooien demonstranten met vuurwerk naar de politie. De politie schiet op haar beurt met traangas. Er zijn honderden boeren bijeen voor een protest bij het parlement.
20 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron roept investeerders op naar Europa te komen, waar de rechtsstaat en de wetenschap hen beschermen tegen tirannen en complotdenkers. Europa kan traag zijn en omslachtig, maar het is tenminste voorspelbaar, hield hij de ondernemers en investeerders op het World Economic Forum voor.
55 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten gaan na de treincrash met tientallen doden niet uit van sabotage. "De mogelijkheid van sabotage is nooit overwogen", verklaarde minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska. Hij zei dat al vanaf het begin wordt gekeken naar een technische oorzaak. "Er is nooit iets geweest dat op het tegendeel wijst."
56 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen, is ook voor het Europees Parlement volstrekt onacceptabel. Dat geldt ook voor de extra importheffingen die Trump oplegt aan de landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Groenland is niet te koop en Trump moet worden gestopt, is de centrale boodschap.
59 minuten geledenAL-HOL (ANP/RTR/DPA/AFP) - De door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) hebben zich naar eigen zeggen teruggetrokken uit het vluchtelingenkamp Al-Hol. In dat kamp zitten duizenden mensen vast die lid waren van terreurbeweging Islamitische Staat, of familie zijn van voormalige jihadisten. De Syrische krijgsmacht zegt de controle over het kamp over te nemen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, heeft het Britse parlement toegesproken. Zijn bezoek is naar aanleiding van de 250e verjaardag van de Amerikaanse onafhankelijkheid. "We zijn er altijd in geslaagd om onze meningsverschillen als vrienden rustig op te lossen", zei Johnson. "Dat zullen we blijven doen."
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is uitgenodigd om deel te nemen aan de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump, zegt hij tegen journalisten. Diplomaten zijn volgens Zelensky bezig met de uitnodiging, maar hij stelt ook dat het moeilijk voor te stellen is hoe hij samen met Rusland in deze of een andere raad kan zitten.
2 uur geleden