Trump maakt plannen om ministerie van Onderwijs af te schaffen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump werkt aan plannen om het ministerie van Onderwijs te ontmantelen. Bronnen binnen het Witte Huis melden aan persbureau Reuters en The Washington Post dat er stappen worden gezet om de financiering van het ministerie te schrappen. Voor een definitief einde van het ministerie is wel de toestemming van het Congres nodig.
Het ministerie van Onderwijs heeft op dit moment al de opdracht gekregen om in te krimpen, meldt The Washington Post. Zo zijn medewerkers met betaald verlof gestuurd of onder druk gezet om vrijwillig ontslag te nemen.
Volgens de krant zijn ongeveer twintig medewerkers van Elon Musks adviesorgaan ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) begonnen met werkzaamheden in het ministerie van Onderwijs. Zij werken aan verdere plannen om kosten te besparen en het personeelsbestand te verkleinen. Ze zouden ook toegang hebben verkregen tot gevoelige informatie, zoals persoonlijke gegevens van studenten die financiële hulp van de overheid krijgen.
Republikeinen waren kritisch op het onderwijsministerie onder president Joe Biden, vooral om het kwijtschelden van studieschulden, diversiteitsbeleid en programma's om gelijkheid en inclusie in het onderwijs te bevorderen.
Een officiële verklaring over Trumps plannen met het ministerie komt volgens de bronnen later deze maand. Het ministerie van Onderwijs werd door het Congres opgericht, en alleen het Congres kan het volledig afschaffen. De kans dat er goedkeuring van het Congres voor komt is nihil, schrijft The Washington Post.
Op de website van het ministerie van Onderwijs is te lezen dat het bestaat sinds 1867. Het ministerie in de huidige vorm bestaat sinds 1979.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
20 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
14 uur geleden