Trump maakt plannen om ministerie van Onderwijs af te schaffen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump werkt aan plannen om het ministerie van Onderwijs te ontmantelen. Bronnen binnen het Witte Huis melden aan persbureau Reuters en The Washington Post dat er stappen worden gezet om de financiering van het ministerie te schrappen. Voor een definitief einde van het ministerie is wel de toestemming van het Congres nodig.
Het ministerie van Onderwijs heeft op dit moment al de opdracht gekregen om in te krimpen, meldt The Washington Post. Zo zijn medewerkers met betaald verlof gestuurd of onder druk gezet om vrijwillig ontslag te nemen.
Volgens de krant zijn ongeveer twintig medewerkers van Elon Musks adviesorgaan ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) begonnen met werkzaamheden in het ministerie van Onderwijs. Zij werken aan verdere plannen om kosten te besparen en het personeelsbestand te verkleinen. Ze zouden ook toegang hebben verkregen tot gevoelige informatie, zoals persoonlijke gegevens van studenten die financiële hulp van de overheid krijgen.
Republikeinen waren kritisch op het onderwijsministerie onder president Joe Biden, vooral om het kwijtschelden van studieschulden, diversiteitsbeleid en programma's om gelijkheid en inclusie in het onderwijs te bevorderen.
Een officiële verklaring over Trumps plannen met het ministerie komt volgens de bronnen later deze maand. Het ministerie van Onderwijs werd door het Congres opgericht, en alleen het Congres kan het volledig afschaffen. De kans dat er goedkeuring van het Congres voor komt is nihil, schrijft The Washington Post.
Op de website van het ministerie van Onderwijs is te lezen dat het bestaat sinds 1867. Het ministerie in de huidige vorm bestaat sinds 1979.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Meer dan tweehonderd Oekraïense drone-experts zijn naar het Midden-Oosten gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen Iraanse Shahed-drones. Dat zei de Oekraïense president Zelensky in een toespraak tot het Britse parlement. De Shahed wordt ook veel door Rusland gebruikt in de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe meer dan 157 mensen gedood bij aanvallen op vermeende drugsboten in de Cariben en de oostelijke Stille Oceaan. Sinds september heeft de Amerikaanse krijgsmacht zeker 45 aanvallen uitgevoerd op boten, om zo naar eigen zeggen de toevoer van illegale drugs te stoppen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum is blij dat de Spaanse koning Felipe heeft erkend dat er veel misstanden hebben plaatsgevonden tijdens de Spaanse veroveringen op het Amerikaanse continent. Ze noemt het "een gebaar van verzoening".
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft Volodymyr Zelensky verzekerd dat "de focus op Oekraïne moet blijven liggen". Hij deed dit tijdens een bezoek van de Oekraïense president aan Downing Street 10. "Er is overduidelijk een conflict gaande in Iran, in het Midden-Oosten, maar we kunnen niet uit het oog verliezen wat er aan de gang is in Oekraïne, of de noodzaak van onze steun", aldus Starmer voorafgaand aan hun privégesprek.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn in totaal drie Libanese militairen omgekomen. Dat meldt het Libanese leger op X. Het zou gaan om twee verschillende aanvallen rond de stad Nabatieh.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de hulp van de NAVO-bondgenoten "niet langer nodig" in de oorlog in het Midden-Oosten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Hij zegt dat hij door de meeste van de "NAVO-'bondgenoten'" is geïnformeerd dat ze niet betrokken willen worden bij de Amerikaanse militaire operatie.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De dood van de Iraanse veiligheidschef Ali Larijani maakt deel uit van Israëlische inspanningen om Iraniërs de kans te geven hun regering af te zetten. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap.
5 uur geleden