Trump maakt plannen om ministerie van Onderwijs af te schaffen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump werkt aan plannen om het ministerie van Onderwijs te ontmantelen. Bronnen binnen het Witte Huis melden aan persbureau Reuters en The Washington Post dat er stappen worden gezet om de financiering van het ministerie te schrappen. Voor een definitief einde van het ministerie is wel de toestemming van het Congres nodig.
Het ministerie van Onderwijs heeft op dit moment al de opdracht gekregen om in te krimpen, meldt The Washington Post. Zo zijn medewerkers met betaald verlof gestuurd of onder druk gezet om vrijwillig ontslag te nemen.
Volgens de krant zijn ongeveer twintig medewerkers van Elon Musks adviesorgaan ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) begonnen met werkzaamheden in het ministerie van Onderwijs. Zij werken aan verdere plannen om kosten te besparen en het personeelsbestand te verkleinen. Ze zouden ook toegang hebben verkregen tot gevoelige informatie, zoals persoonlijke gegevens van studenten die financiële hulp van de overheid krijgen.
Republikeinen waren kritisch op het onderwijsministerie onder president Joe Biden, vooral om het kwijtschelden van studieschulden, diversiteitsbeleid en programma's om gelijkheid en inclusie in het onderwijs te bevorderen.
Een officiële verklaring over Trumps plannen met het ministerie komt volgens de bronnen later deze maand. Het ministerie van Onderwijs werd door het Congres opgericht, en alleen het Congres kan het volledig afschaffen. De kans dat er goedkeuring van het Congres voor komt is nihil, schrijft The Washington Post.
Op de website van het ministerie van Onderwijs is te lezen dat het bestaat sinds 1867. Het ministerie in de huidige vorm bestaat sinds 1979.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De afscheidsdienst voor koning Harald in de Domkerk in Oslo is afgelopen. Even na 14.00 uur werd de kist met daarin het lichaam van de overleden koning de kerk uitgedragen. Vlak daarna volgde een fly-over van de luchtmacht. Vier gevechtsvliegtuigen vlogen in de zogenoemde missing-manformatie over de stad.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Een telefoongesprek tussen de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Amerikaanse president Donald Trump is tot nader order opgeschort. Dat meldt een woordvoerder van de Duitse overheid. De twee bewindslieden zouden contact met elkaar hebben rond de 25e jaardag van de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Een reden voor het uitstel werd niet genoemd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu klaagt de krant Haaretz aan na een artikel over de aanval van Hamas op Israël in oktober 2023. Daarin stond dat hij door de president van de Verenigde Arabische Emiraten was gewaarschuwd voor het geweld.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre is "diep dankbaar" voor de 35 jaar dat Harald koning van Noorwegen was. De vorst maakte zijn functie "menselijk", aldus Støre tijdens de uitvaartdienst voor Harald in de Domkerk in Oslo.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
3 uur geleden