Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump linkt 'boosaardige' aanslag New Orleans aan migratie

Trump linkt 'boosaardige' aanslag New Orleans aan migratie

PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft de aanslag in New Orleans gelinkt aan migratie. "Toen ik zei dat de criminelen die het land binnenkomen een stuk erger zijn dan de criminelen die we al hebben, werd dat steeds tegengesproken door de Democraten en de nepnieuwsmedia", schrijft hij op zijn platform Truth Social. "Maar het bleek waar te zijn."

In New Orleans vielen minstens tien doden toen een man inreed op een menigte. Hij zou vervolgens zijn omgekomen in een vuurgevecht met de politie. Fox News bericht dat het gebruikte voertuig een kenteken had uit Texas en enkele dagen geleden vanuit Mexico de grens is overgestoken. Het is nog onduidelijk of de verdachte toen ook achter het stuur zat, beklemtoont de nieuwszender.

Trump zegt mee te leven met de onschuldige slachtoffers en hun families en met de agenten die gewond raakten. Hij stelt ook dat zijn regering New Orleans alle steun zal verlenen en spreekt over een intens boosaardige daad. De Republikein heeft vorig jaar de presidentsverkiezingen gewonnen en keert later deze maand terug in het Witte Huis.

Meer uit Buitenland

Schilderij van Van Gogh voor 62,7 miljoen dollar geveild

NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.

1 uur geleden
Experts linken droogte Iran aan uitstoot fossiele brandstoffen

LONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.

2 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.7 treft Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).

2 uur geleden
Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

9 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

9 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

9 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

11 uur geleden