Trump linkt 'boosaardige' aanslag New Orleans aan migratie
PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft de aanslag in New Orleans gelinkt aan migratie. "Toen ik zei dat de criminelen die het land binnenkomen een stuk erger zijn dan de criminelen die we al hebben, werd dat steeds tegengesproken door de Democraten en de nepnieuwsmedia", schrijft hij op zijn platform Truth Social. "Maar het bleek waar te zijn."
In New Orleans vielen minstens tien doden toen een man inreed op een menigte. Hij zou vervolgens zijn omgekomen in een vuurgevecht met de politie. Fox News bericht dat het gebruikte voertuig een kenteken had uit Texas en enkele dagen geleden vanuit Mexico de grens is overgestoken. Het is nog onduidelijk of de verdachte toen ook achter het stuur zat, beklemtoont de nieuwszender.
Trump zegt mee te leven met de onschuldige slachtoffers en hun families en met de agenten die gewond raakten. Hij stelt ook dat zijn regering New Orleans alle steun zal verlenen en spreekt over een intens boosaardige daad. De Republikein heeft vorig jaar de presidentsverkiezingen gewonnen en keert later deze maand terug in het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
4 uur geleden