Trump linkt 'boosaardige' aanslag New Orleans aan migratie
PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft de aanslag in New Orleans gelinkt aan migratie. "Toen ik zei dat de criminelen die het land binnenkomen een stuk erger zijn dan de criminelen die we al hebben, werd dat steeds tegengesproken door de Democraten en de nepnieuwsmedia", schrijft hij op zijn platform Truth Social. "Maar het bleek waar te zijn."
In New Orleans vielen minstens tien doden toen een man inreed op een menigte. Hij zou vervolgens zijn omgekomen in een vuurgevecht met de politie. Fox News bericht dat het gebruikte voertuig een kenteken had uit Texas en enkele dagen geleden vanuit Mexico de grens is overgestoken. Het is nog onduidelijk of de verdachte toen ook achter het stuur zat, beklemtoont de nieuwszender.
Trump zegt mee te leven met de onschuldige slachtoffers en hun families en met de agenten die gewond raakten. Hij stelt ook dat zijn regering New Orleans alle steun zal verlenen en spreekt over een intens boosaardige daad. De Republikein heeft vorig jaar de presidentsverkiezingen gewonnen en keert later deze maand terug in het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog te beëindigen.
32 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
3 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
7 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
8 uur geleden