Trump linkt 'boosaardige' aanslag New Orleans aan migratie
PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft de aanslag in New Orleans gelinkt aan migratie. "Toen ik zei dat de criminelen die het land binnenkomen een stuk erger zijn dan de criminelen die we al hebben, werd dat steeds tegengesproken door de Democraten en de nepnieuwsmedia", schrijft hij op zijn platform Truth Social. "Maar het bleek waar te zijn."
In New Orleans vielen minstens tien doden toen een man inreed op een menigte. Hij zou vervolgens zijn omgekomen in een vuurgevecht met de politie. Fox News bericht dat het gebruikte voertuig een kenteken had uit Texas en enkele dagen geleden vanuit Mexico de grens is overgestoken. Het is nog onduidelijk of de verdachte toen ook achter het stuur zat, beklemtoont de nieuwszender.
Trump zegt mee te leven met de onschuldige slachtoffers en hun families en met de agenten die gewond raakten. Hij stelt ook dat zijn regering New Orleans alle steun zal verlenen en spreekt over een intens boosaardige daad. De Republikein heeft vorig jaar de presidentsverkiezingen gewonnen en keert later deze maand terug in het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
8 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.
2 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.
3 uur geledenMAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.
5 uur geleden