Trump lijkt onderhandelingsbereid op Twitter
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Trump heeft getwitterd dat "Iran nog nooit een oorlog heeft gewonnen, maar altijd aan de onderhandelingstafel wint". Met de boodschap lijkt hij de enorme woede en wraaklust in Iran te willen temperen.
Op zijn bevel zijn op het luchthaventerrein van Bagdad met Amerikaanse drones twee sleutelfiguren in het Iraanse beleid in het Midden-Oosten om het leven gebracht. Volgens Trump beraamden ze aanslagen op Amerikaanse doelen.
Eén van de slachtoffers is de als oorlogsheld in Iran vereerde generaal Qassem Soleimani. Hij was ook de rechterhand van geestelijk leider ayatollah Khamenei. Soleimani leidde speciale eenheden van de machtige Revolutionaire Garde. Die voeren in de regio acties uit en hebben onder meer een belangrijke rol gespeeld bij de nederlagen van Islamitische Staat en andere soennitische milities in Syrië en Irak.
Meer uit Politiek
STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
22 uur geleden