Trump: lastig verkiezingsfraude voor Hooggerechtshof te krijgen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag in een interview met de zender Fox News dat het mogelijk lastig zal worden om zijn beschuldigingen over fraude bij de presidentsverkiezingen van 3 november voor te leggen aan het Amerikaanse Hooggerechtshof. "Het probleem is dat het moeilijk is om de zaak voor het Hooggerechtshof te krijgen", zei Trump zondag in een telefonisch interview.
De president zei dat hij de uitslag van de verkiezing, die werd gewonnen door de Democraat Joe Biden, blijft aanvechten. "Ik zal in nog geen zes maanden van gedachten veranderen." Wel heeft de president vrijdag voor het eerst gezegd dat hij tijdig het Witte Huis zal verlaten als blijkt dat Biden de meerderheid van de kiesmannen behaalt.
Vooraanstaande partijgenoten van Trump zeiden zondag dat een machtsoverdracht aan Biden onvermijdelijk lijkt. De Republikeinse senator Roy Blunt, voorzitter van het comité in het Amerikaanse Congres dat de inauguratie regelt, verwacht dat Biden op 20 januari als president ingezworen zal worden. Het comité werkt al samen met het team van Biden, zei Blunt, die niet zover ging om te erkennen dat Trump de verkiezingen heeft verloren.
Gouverneur Asa Hutchinson van Arkansas is een van de weinige Republikeinen die Biden de verkozen president noemt. "De overgang is wat belangrijk is. Wat president Trump zegt is dan minder belangrijk", zei de gouverneur zondag tegen Fox News, al begrijpt hij wel dat Trump om juridische redenen zijn nederlaag niet toegeeft.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.
18 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.
28 minuten geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.
1 uur geledenVERDEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie heeft vijftien jaar cel geëist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen, terwijl ze op de vlucht was.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
3 uur geleden