Trump lanceert Truth Social-app in App Store
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het nieuwe sociale netwerk Truth Social van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump is zondagavond laat (lokale tijd) gelanceerd in de App Store van Apple. Truth Social verscheen kort voor middernacht in de App Store en kwam automatisch op de toestellen te staan van gebruikers die de app vooraf al gereserveerd hadden. Sommige gebruikers zouden bij het aanmaken van een account bericht hebben gekregen dat ze "vanwege de enorm grote belangstelling" op een wachtlijst zijn geplaatst.
Vooralsnog is de app alleen beschikbaar voor Apple-gebruikers. Wanneer Truth Social ook in de Google Play Store verschijnt, is nog niet bekend. Volgens Devin Nunes, voormalig congreslid en directeur van de Trump Media & Technology Group (TMTG), moet het sociale netwerk de komende tijd verder uitgebreid worden, zodat meer gebruikers de app kunnen downloaden. Eind maart moet de app volledig operationeel zijn in de Verenigde Staten.
De lancering lijkt te wijzen op een terugkeer van Trump op sociale media, nadat hij eerder van meerdere platforms werd verbannen. Zijn Twitter-, Facebook- en YouTube-accounts werden verwijderd, nadat hij na de bestorming van het Capitool in Washington op 6 januari vorig jaar werd beschuldigd van opruiing.
In oktober kwamen plannen naar buiten voor het platform Truth Social. De lancering zou al snel plaatsvinden, maar lange tijd bleef onduidelijk wanneer. De TMTG zegt daarmee een alternatief voor Twitter te willen bieden en wil later ook nieuws, podcasts en entertainment brengen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italië, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
53 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
2 uur geleden