Trump laat slaan van nieuwe dollarcenten afschaffen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn minister van Financiën opdracht gegeven het slaan van nieuwe dollarcenten te stoppen omdat het maken van de centen meer kost dan dat ze waard zijn. De verandering maakt deel uit van zijn bredere inspanning om in de nationale begroting te snoeien.
"De Verenigde Staten slaan al te lang centen die ons letterlijk meer dan 2 cent kosten", zei Trump in een bericht op Truth Social. "Dit is verspilling!" Het door Elon Musk geleide ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) meldde in januari dat elk muntstuk van één cent met de beeltenis van Abraham Lincoln meer dan 3 cent kost om te maken. Dat kostte de Amerikaanse belastingbetalers in 2023 ongeveer 179 miljoen dollar.
Al decennia proberen beleidsmakers de cent af te schaffen. De United States Mint meldde in haar jaarverslag van 2024 dat het ongeveer 3,7 cent kost om een cent te produceren en te distribueren, een stijging van meer dan 20 procent tegenover het voorgaande jaar. De hogere kosten komen deels door stijgende prijzen van metalen zoals zink en koper.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
7 uur geleden