Trump laat balzaal bouwen aan het Witte Huis
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis wordt binnenkort uitgebreid met een balzaal. President Donald Trump heeft opdracht gegeven tot de bouw, die zal beginnen in september. Volgens het Witte Huis moet de hal klaar zijn "ver voor het einde" van Trumps ambtstermijn in 2029.
"Al 150 jaar verlangen presidenten, regeringen en het personeel van het Witte Huis naar een grote evenementenruimte in het complex van het Witte Huis die aanzienlijk meer gasten kan herbergen dan momenteel is toegestaan", staat in een verklaring. "De State Ballroom van het Witte Huis wordt een broodnodige en prachtige uitbreiding van ongeveer 8360 vierkante meter." De nieuwe zaal zou in een zitopstelling ruimte bieden aan 650 mensen.
De balzaal moet op de plek komen waar nu de East Wing is, een vleugel waar zich onder meer de kantoren van de first lady bevinden. De East Wing werd gebouwd in 1902 en is veertig jaar later grondig gerenoveerd.
Tentgedoe
Trump had eerder al aangegeven dat hij graag de beschikking zou krijgen over een nieuwe plek voor grote evenementen. Nu is de East Room de grootste ruimte, waar bij een diner tweehonderd mensen kunnen aanschuiven. Als er meer gasten komen, moet er een tent worden opgezet in de tuinen van de presidentswoning. Joe Biden deed dat bijvoorbeeld zes keer tijdens zijn vier jaar als president.
"Ik denk dat we dat tentgedoe ontgroeid zijn", heeft Trump volgens de omroep NPR gezegd. De president heeft ook al een balzaal in zijn landhuis Mar-a-Lago in Florida.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
6 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
9 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
10 uur geleden