Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump krijgt week tijd om documenten Capitoolrel te overhandigen

Trump krijgt week tijd om documenten Capitoolrel te overhandigen

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die onderzoek doet naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021 geeft voormalig VS-president Donald Trump nog een week de tijd om documenten te overhandigen in verband met zijn rol daarbij.

De parlementaire onderzoekscommissie kondigde eerder al aan dat het een dagvaarding naar Trump had gestuurd waarin hem werd gevraagd om de documenten voor 4 november in te dienen. Vanaf 14 november zou de Republikein dan moeten getuigen voor de commissie.

De zeven Democraten en twee Republikeinen die zetelen in de commissie willen van Trump afschriften van zijn communicatie rondom 6 januari met wetgevers en leden van extremistische groeperingen, evenals met medewerkers en voormalige assistenten. Ook moet Trump communicatie voorleggen over pogingen om het tellen van stemmen en de erkenning van resultaten bij de presidentsverkiezingen van 2020 uit te stellen.

Het onderzoek is volgens Trump politiek gemotiveerd, terwijl de commissie nalaat om zijn beschuldigingen van wijdverbreide kiesfraude te onderzoeken. Een woordvoerder van de oud-president reageerde vrijdag niet op een verzoek om commentaar.

Van Trump werd niet verwacht dat hij zou meewerken aan de dagvaarding. De oud-president zou mogelijk tijd willen rekken omdat het mandaat van de commissie waarschijnlijk begin volgend jaar afloopt als de Republikeinen dinsdag een meerderheid behalen bij de tussentijdse verkiezingen.

Vijf mensen, waaronder een politieagent, stierven tijdens of kort na de rellen van 6 januari 2021, en meer dan 140 politieagenten raakten daarbij gewond. Het Capitool liep ook voor miljoenen dollars schade op. De relschoppers hadden het gemunt op onder anderen toenmalig vicepresident Mike Pence en de Democratische topvrouw Nancy Pelosi.

Meer uit Buitenland

Bijna 300 werkers vast in Zuid-Afrikaanse goudmijn

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Door problemen met een van de schachten van een goudmijn nabij Johannesburg, zitten 289 mijnwerkers ondergronds vast. Het mijnbouwbedrijf Sibanye zegt dat ze allemaal veilig zijn en dat gewerkt wordt aan een plan om ze naar boven te halen.

2 uur geleden
Burgerbescherming meldt doden en tientallen gewonden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Gaza hebben sinds middernacht (lokale tijd) aan zestien mensen het leven gekost, meldt de burgerbescherming vrijdag. De aanvallen vonden plaats in meerdere gebieden, meldt Mohammed al-Mughayyir van de instantie aan persbureau AFP.

2 uur geleden
Dodental door overstromingen in Australië loopt op

SYDNEY (ANP/DPA) - Het dodental van de overstromingen in het zuidoosten van Australië is opgelopen naar minstens vier. De kust van de staat New South Wales is getroffen door hevige stortregens. Die nemen vrijdag naar verwachting af, maar het overstromingsgevaar is nog niet geweken.

7 uur geleden
Amnesty: geweld tegen vrouwelijke demonstranten in Georgië

LONDEN (ANP) - Sinds de pro-Europese en anti-regeringsprotesten in 2024 gebruikt de Georgische politie steeds vaker gendergerelateerd geweld tegen vrouwelijke demonstranten. Dat concludeert Amnesty International vrijdag in een nieuw onderzoek.

8 uur geleden
Schutter Joods Museum in Washington aangeklaagd voor moord

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De 31-jarige man die ervan wordt verdacht vandaag een jong stel te hebben doodgeschoten bij het Capital Jewish Museum in Washington, wordt aangeklaagd voor moord. Er wordt onderzocht of hij werd gemotiveerd door haat en terrorisme. Dat zei waarnemend openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdagavond.

8 uur geleden
Premier Israël negeert justitie en kiest nieuwe inlichtingenchef

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat generaal-majoor David Zini benoemen tot het nieuwe hoofd van de binnenlandse inlichtingendienst Shin Bet, meldt zijn kantoor. De procureur-generaal heeft een dergelijke stap echter verboden en noemt het benoemingsproces voor de nieuwe chef van Shin Bet "gebrekkig". Mogelijk is er sprake van belangenverstrengeling en handelt Netanyahu in strijd met wettelijke richtlijnen, citeren Israëlische media de hoge functionaris van justitie.

14 uur geleden
Trump blokkeert aanmelding internationale studenten Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De beroemde Amerikaanse universiteit Harvard mag van de regering van Donald Trump geen buitenlandse studenten meer inschrijven wegens vermeend antisemitisme en communistische beïnvloeding. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem dreigt andere universiteiten met vergelijkbare maatregelen.

15 uur geleden