Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump krijgt toch weer spreekverbod in civiele fraudezaak

Trump krijgt toch weer spreekverbod in civiele fraudezaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft Donald Trump in zijn civiele fraudezaak opnieuw een spreekverbod opgelegd. De oud-president en zijn advocaten mogen zich daardoor niet meer in het openbaar uitlaten over medewerkers van de rechtbank, blijkt uit rechtbankstukken. Trump is vaker met rechters gebotst over zijn uitlatingen die hij vooral verspreid via sociale media.

Aanleiding voor het verbod waren aanvallen van Trump op een belangrijke medewerker van rechter Arthur Engoron. Trumps berichten op zijn eigen socialemedianetwerk leidde volgens Engoron tot honderden bedreigingen aan het adres van de rechtbank. Trump vindt dat zijn uitlatingen onder de vrijheid van meningsuiting vallen en tekende daarom beroep tegen het verbod aan. In afwachting daarvan was het spreekverbod twee weken geleden opgeschort, maar nu is het dus weer van kracht.

Trump kreeg al twee keer een boete van 15.000 dollar (bijna 14.000 euro) opgelegd voor overtreding van het spreekverbod. Bij een volgende overtreding gaat de straf omhoog, waarschuwde de rechter. De Republikein heeft ook een spreekverbod opgelegd gekregen in de zaak rond zijn pogingen om de uitslag van de presidentsverkiezingen te beïnvloeden.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: wijziging Oekraïense grenzen niet met geweld

BRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.

54 minuten geleden
Hamas-delegatie in Egypte voor gesprekken na escalatie Gaza

CAÏRO (ANP/DPA) - Een delegatie van Hamas is aangekomen in de Egyptische hoofdstad Caïro voor gesprekken na een hernieuwde escalatie van het geweld in de Gazastrook, meldden ingewijden. Er zijn gesprekken gepland met bemiddelaars, waaronder Egypte, Qatar en de Verenigde Staten.

57 minuten geleden
Zelensky hoopt op resultaat vredesgesprekken Genève

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland tot resultaten leiden, schrijft hij op X. "Het bloedvergieten moet stoppen en we moeten ervoor zorgen dat de oorlog nooit meer oplaait."

1 uur geleden
Bloomberg: Europa komt in Genève met tegenvoorstel vredesplan

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen komen zondag in Genève met een tegenvoorstel voor het Amerikaanse vredesplan om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Daarin zou onder andere staan dat ze NAVO-achtige veiligheidsgaranties eisen voor Oekraïne. Ook willen ze niet dat het land grondgebied afstaat aan Rusland voordat er een staakt-het-vuren is afgesproken.

1 uur geleden
Noorse premier: grote gebreken in Amerikaans vredesplan Oekraïne

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre stelt dat het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne "onvoldoende" is. Het huidige voorstel bevat volgens hem "grote gebreken".

1 uur geleden
Rubio arriveert in Zwitserland voor Oekraïne-overleg

GENÈVE (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is aangekomen in Genève voor overleg over het stoppen van de oorlog in Oekraïne. Hij spreekt in de Zwitserse stad met Oekraïense en andere Europese functionarissen.

4 uur geleden
Recordbedrag voor zakhorloge van overleden Titanic-passagier

LONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.

4 uur geleden