Trump krijgt tien dagen om zich 'over te geven' in Georgia
ATLANTA (ANP/RTR) - Openbaar aanklager Fani Willis heeft de Amerikaanse oud-president Donald Trump en achttien anderen tot uiterlijk 25 augustus gegeven om zich "vrijwillig over te geven" in een zaak wegens aanzetten tot verkiezingsfraude in 2020 in de staat Georgia. Als de aangeklaagden zich niet voor die tijd melden bij de autoriteiten, kunnen ze mogelijk worden gearresteerd.
De grand jury, die maandag besloot Trump aan te klagen, heeft volgens Willis arrestatiebevelen uitgevaardigd voor de aangeklaagden. Dat is de normale procedure volgens de wetten van Georgia. De openbaar aanklager geeft de beklaagden eerst anderhalve week de kans zichzelf te melden en arrestatie te voorkomen. Willis zegt ook dat ze de zaak binnen zes maanden voor de rechter wil krijgen. Bij een veroordeling om "afpersing", wat centraal staat in deze zaak, hangt Trump maximaal twintig jaar cel boven het hoofd.
In 2024 wil Donald Trump opnieuw een gooi naar het presidentschap doen. Hij mag zich volgens de Amerikaanse wet ook kandidaat stellen terwijl hij wordt aangeklaagd en zelfs wanneer hij zou worden veroordeeld. Naast de zaak in Georgia lopen er nog meerdere rechtszaken tegen Trump, zowel op federaal niveau als op staatsniveau.
Voor de rechtbank in Atlanta, de hoofdstad van Georgia, zijn hekken geplaatst om een mogelijke toestroom van Trump-supporters en demonstranten tegen te houden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
6 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
7 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
10 uur geleden