Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump krijgt tien dagen om zich 'over te geven' in Georgia

Trump krijgt tien dagen om zich 'over te geven' in Georgia

ATLANTA (ANP/RTR) - Openbaar aanklager Fani Willis heeft de Amerikaanse oud-president Donald Trump en achttien anderen tot uiterlijk 25 augustus gegeven om zich "vrijwillig over te geven" in een zaak wegens aanzetten tot verkiezingsfraude in 2020 in de staat Georgia. Als de aangeklaagden zich niet voor die tijd melden bij de autoriteiten, kunnen ze mogelijk worden gearresteerd.

De grand jury, die maandag besloot Trump aan te klagen, heeft volgens Willis arrestatiebevelen uitgevaardigd voor de aangeklaagden. Dat is de normale procedure volgens de wetten van Georgia. De openbaar aanklager geeft de beklaagden eerst anderhalve week de kans zichzelf te melden en arrestatie te voorkomen. Willis zegt ook dat ze de zaak binnen zes maanden voor de rechter wil krijgen. Bij een veroordeling om "afpersing", wat centraal staat in deze zaak, hangt Trump maximaal twintig jaar cel boven het hoofd.

In 2024 wil Donald Trump opnieuw een gooi naar het presidentschap doen. Hij mag zich volgens de Amerikaanse wet ook kandidaat stellen terwijl hij wordt aangeklaagd en zelfs wanneer hij zou worden veroordeeld. Naast de zaak in Georgia lopen er nog meerdere rechtszaken tegen Trump, zowel op federaal niveau als op staatsniveau.

Voor de rechtbank in Atlanta, de hoofdstad van Georgia, zijn hekken geplaatst om een mogelijke toestroom van Trump-supporters en demonstranten tegen te houden.

Meer uit Buitenland

Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

2 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

2 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

2 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

6 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

8 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

9 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

9 uur geleden