Trump krijgt recordbedrag aan donaties op verjaardag
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Aanhangers van de Amerikaanse president Donald Trump hebben op zijn verjaardag miljoenen dollars aan donaties overgemaakt voor zijn herverkiezingscampagne. Het gaat om zo'n 14 miljoen dollar (ruim 12 miljoen euro). Dat zou het hoogste bedrag zijn dat de Trump-campagne ooit in een dag tijd heeft binnengeharkt via onlinedonaties.
Trump vierde zondag zijn 74e verjaardag. Ongeveer een miljoen mensen tekenden een digitale verjaardagskaart voor de president, die daarnaast het recordbedrag aan onlinedonaties kreeg geschonken. Zijn vorige record stond op ongeveer 10 miljoen dollar.
Amerikanen die de campagnekas van Trump willen spekken, kunnen op meerdere plekken terecht. Zo halen onder meer de Republikeinse Partij van de president en groepen als het Trump Make America Great Again Committee geld op. De gemiddelde online donatie bedraagt 46 dollar.
Hoewel Trump achter staat in de peilingen, doet hij het financieel wel beter dan zijn Democratische rivaal Joe Biden. De president en zijn Republikeinse Partij zouden momenteel de beschikking hebben over zo'n 255 miljoen dollar, terwijl zo'n 100 miljoen dollar in de campagnekas van de oppositie zit.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
8 minuten geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
2 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
5 uur geleden