Trump krijgt boete van 5000 dollar voor overtreden spreekverbod
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft in New York een boete van 5000 dollar gekregen voor het overtreden van een spreekverbod. Hij kreeg die opgelegd nadat hij op sociale media uithaalde naar een rechtbankmedewerker in een proces tegen hem.
Trump deelde een foto van een griffier van de rechter met de Democratische Senaatsleider Chuck Schumer. Hij noemde de vrouw onterecht "de vriendin van Schumer", sprak er schande van en eiste het einde van het proces over fraude door Trump, zijn familieleden en het familiebedrijf The Trump Organization.
De foto en de bijbehorende tekst werden van Trumps sociale medium The Truth Social gehaald, maar bleven daarna nog twee weken zichtbaar op Trumps campagnesite. De rechter maakte dit vrijdag tijdens een zitting bekend en dreigde Trump hiervoor vast te zetten, aldus de Amerikaanse nieuwszender NBC.
Trump was volgens Amerikaanse media vrijdag zelf niet in de rechtbank in New York. Zijn advocaten zouden hebben verklaard dat het bericht onbedoeld nog op Trumps site stond en hun excuus hebben aangeboden namens hun client.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
5 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
7 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
12 uur geleden