Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump krijgt 45 dagen om persoonlijke financiën te overleggen

Trump krijgt 45 dagen om persoonlijke financiën te overleggen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse federale verkiezingscommissie heeft dinsdag de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump een tweede verlenging van 45 dagen verleend om persoonlijke financiële informatie te overleggen.

Trump zou aanvankelijk op 15 mei verslag uitbrengen over zijn persoonlijke financiële situatie aan de commissie, maar kreeg op zijn verzoek uitstel tot 1 juli.

Een wettelijke vertegenwoordiger van de voormalige president verzocht de commissie dinsdag om Trump opnieuw uitstel te verlenen, onder verwijzing naar de complexiteit van zijn financiën. Dat blijkt uit een kopie van de brief die de kiescommissie heeft vrijgegeven. Hij heeft nu tot 15 augustus de tijd om de gewenste informatie aan de commissie te overhandigen.

De financiële onthullingen van Trump worden nauwlettend in de gaten gehouden omdat ze een indicatie bieden van de omvang van zijn persoonlijke rijkdom.

Meer uit Buitenland

NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

1 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

2 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

2 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

2 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

2 uur geleden
President Mexico: wij gaan zelf over olieleveranties, niet de VS

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.

2 uur geleden
Oud-president Biden uit felle kritiek op geweld in Minneapolis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.

3 uur geleden