Trump krijgt 45 dagen om persoonlijke financiën te overleggen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse federale verkiezingscommissie heeft dinsdag de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump een tweede verlenging van 45 dagen verleend om persoonlijke financiële informatie te overleggen.
Trump zou aanvankelijk op 15 mei verslag uitbrengen over zijn persoonlijke financiële situatie aan de commissie, maar kreeg op zijn verzoek uitstel tot 1 juli.
Een wettelijke vertegenwoordiger van de voormalige president verzocht de commissie dinsdag om Trump opnieuw uitstel te verlenen, onder verwijzing naar de complexiteit van zijn financiën. Dat blijkt uit een kopie van de brief die de kiescommissie heeft vrijgegeven. Hij heeft nu tot 15 augustus de tijd om de gewenste informatie aan de commissie te overhandigen.
De financiële onthullingen van Trump worden nauwlettend in de gaten gehouden omdat ze een indicatie bieden van de omvang van zijn persoonlijke rijkdom.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
38 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
11 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
12 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
15 uur geleden