Trump krijgt 10 januari straf te horen in zwijggeldzaak
NEW YORK (ANP/RTR) - De rechter in New York heeft besloten dat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump over een week, op 10 januari, zijn straf te horen krijgt in de zwijggeldzaak. Maar rechter Juan Merchan laat al wel doorschemeren dat hij niet van plan is om een gevangenisstraf op te leggen.
Trump is eerder al door een jury schuldig bevonden, maar de rechter moet nog bepalen welke straf hij krijgt. Volgens Merchan is een "onvoorwaardelijke kwijting" de beste optie. Dat betekent dat Trump niet de cel in hoeft en geen boete hoeft te betalen, maar dat nog wel vaststaat dat er een misdaad is gepleegd. Dat Trump schuldig is bevonden wordt dus niet teruggedraaid.
Trump had geprobeerd om de zaak te laten schrappen omdat hij de verkiezingen heeft gewonnen, maar de rechter gaat daar niet in mee.
Stormy Daniels
De uitspraak komt enkele dagen voor de presidentiële inauguratie van Trump, die op 20 januari gepland staat. Trump hoeft niet per se fysiek aanwezig te zijn in de rechtszaal in New York, hij mag de zitting ook online bijwonen.
De zaak draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Zij zegt met Trump het bed te hebben gedeeld en dat hij haar in 2016 via een fixer heeft betaald om dat verhaal uit de media te houden. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar, maar de manier waarop Trump met zijn boekhouding heeft gesjoemeld om die betaling te verbergen was dat wel.
Meer uit Buitenland
POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
4 minuten geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
41 minuten geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin beschuldigt het Verenigd Koninkrijk van betrokkenheid bij een Oekraïense aanval op Brjansk, een stad circa 350 kilometer ten zuidwesten van Moskou. Daarbij vielen dinsdag zeker zes doden en raakten tientallen mensen gewond.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij Israëlische aanvallen op het zuiden van Beiroet zijn woensdag zeker vier doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. De doden vielen bij een luchtaanval op een flatgebouw. Meerdere verdiepingen zijn daarbij volledig verwoest. Israël bevestigt bezig te zijn met aanvallen op de stad. Ook in het zuiden van Libanon en in de oostelijke Bekaa-vallei vonden bombardementen plaats.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.
2 uur geleden