Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump krijgt 10 januari straf te horen in zwijggeldzaak

Trump krijgt 10 januari straf te horen in zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - De rechter in New York heeft besloten dat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump over een week, op 10 januari, zijn straf te horen krijgt in de zwijggeldzaak. Maar rechter Juan Merchan laat al wel doorschemeren dat hij niet van plan is om een gevangenisstraf op te leggen.

Trump is eerder al door een jury schuldig bevonden, maar de rechter moet nog bepalen welke straf hij krijgt. Volgens Merchan is een "onvoorwaardelijke kwijting" de beste optie. Dat betekent dat Trump niet de cel in hoeft en geen boete hoeft te betalen, maar dat nog wel vaststaat dat er een misdaad is gepleegd. Dat Trump schuldig is bevonden wordt dus niet teruggedraaid.

Trump had geprobeerd om de zaak te laten schrappen omdat hij de verkiezingen heeft gewonnen, maar de rechter gaat daar niet in mee.

Stormy Daniels

De uitspraak komt enkele dagen voor de presidentiële inauguratie van Trump, die op 20 januari gepland staat. Trump hoeft niet per se fysiek aanwezig te zijn in de rechtszaal in New York, hij mag de zitting ook online bijwonen.

De zaak draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Zij zegt met Trump het bed te hebben gedeeld en dat hij haar in 2016 via een fixer heeft betaald om dat verhaal uit de media te houden. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar, maar de manier waarop Trump met zijn boekhouding heeft gesjoemeld om die betaling te verbergen was dat wel.

Meer uit Buitenland

Pakistan meldt 22 luchtaanvallen op Afghanistan met 274 doden

ISLAMABAD/KABUL (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen in Afghanistan met luchtaanvallen 22 doelen aangevallen. Daarbij zijn volgens de Pakistaanse cijfers 274 Talibanstrijders of terroristen om het leven gekomen. Ze maken ook melding van de inname van achttien posten van de Taliban in het Afghaans-Pakistaanse grensgebied.

1 uur geleden
België schaft anonieme spermadonatie af

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België schaft de verplichte anonimiteit van spermadonoren af. Dat is vrijdag in de ministerraad in dat land besloten, aldus minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke en zijn ambtgenoot op Justitie Annelies Verlinden. Met de afschaffing wordt het voor donorkinderen makkelijker informatie over hun donorouder op te vragen, ook als die wenst anoniem te blijven.

1 uur geleden
Zelensky nodigt Slowaakse Fico uit in Kyiv voor energie-overleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag met de Slowaakse premier Robert Fico gebeld over hun ruzie over energieleveringen. Zelensky's kantoor meldt op X dat hij Fico heeft uitgenodigd om naar Oekraïne te komen, zodat ze het uit kunnen praten.

1 uur geleden
Japan houdt vast aan mannelijke troonopvolging

TOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.

2 uur geleden
Nederlander claimt besmeuren Churchill-standbeeld Londen

LONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.

2 uur geleden
Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

3 uur geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

6 uur geleden