Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump krijgt 10 januari straf te horen in zwijggeldzaak

Trump krijgt 10 januari straf te horen in zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - De rechter in New York heeft besloten dat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump over een week, op 10 januari, zijn straf te horen krijgt in de zwijggeldzaak. Maar rechter Juan Merchan laat al wel doorschemeren dat hij niet van plan is om een gevangenisstraf op te leggen.

Trump is eerder al door een jury schuldig bevonden, maar de rechter moet nog bepalen welke straf hij krijgt. Volgens Merchan is een "onvoorwaardelijke kwijting" de beste optie. Dat betekent dat Trump niet de cel in hoeft en geen boete hoeft te betalen, maar dat nog wel vaststaat dat er een misdaad is gepleegd. Dat Trump schuldig is bevonden wordt dus niet teruggedraaid.

Trump had geprobeerd om de zaak te laten schrappen omdat hij de verkiezingen heeft gewonnen, maar de rechter gaat daar niet in mee.

Stormy Daniels

De uitspraak komt enkele dagen voor de presidentiële inauguratie van Trump, die op 20 januari gepland staat. Trump hoeft niet per se fysiek aanwezig te zijn in de rechtszaal in New York, hij mag de zitting ook online bijwonen.

De zaak draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Zij zegt met Trump het bed te hebben gedeeld en dat hij haar in 2016 via een fixer heeft betaald om dat verhaal uit de media te houden. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar, maar de manier waarop Trump met zijn boekhouding heeft gesjoemeld om die betaling te verbergen was dat wel.

Meer uit Buitenland

Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

50 minuten geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

1 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

2 uur geleden
Xi prijst strijd tegen corruptie in het Chinese leger

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.

3 uur geleden
Luchtruim El Paso na korte sluiting weer open

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het luchtruim boven El Paso is onverwacht snel weer geopend. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA kondigde aan dat er om "speciale veiligheidsredenen" tien dagen niet gevlogen mocht worden, maar trok de beperkingen al na enkele uren weer in. Volgens minister van Transport Sean Duffy hield de sluiting verband met een "schending door karteldrones".

4 uur geleden
VS sluiten tijdelijk luchthaven El Paso, redenen onduidelijk

EL PASO (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Amerikaanse stad El Paso zijn voor tien dagen opgeschort. Dat meldt de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA. De luchthaven in de aan Mexico grenzende stad is volgens de FAA gesloten om "speciale veiligheidsredenen", zonder te specificeren wat die inhouden. De maatregel duurt tot 21 februari.

4 uur geleden
Spaanse boeren protesteren in Madrid tegen Mercosur-deal

MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.

5 uur geleden