Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump krijgt 10 januari straf te horen in zwijggeldzaak

Trump krijgt 10 januari straf te horen in zwijggeldzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - De rechter in New York heeft besloten dat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump over een week, op 10 januari, zijn straf te horen krijgt in de zwijggeldzaak. Maar rechter Juan Merchan laat al wel doorschemeren dat hij niet van plan is om een gevangenisstraf op te leggen.

Trump is eerder al door een jury schuldig bevonden, maar de rechter moet nog bepalen welke straf hij krijgt. Volgens Merchan is een "onvoorwaardelijke kwijting" de beste optie. Dat betekent dat Trump niet de cel in hoeft en geen boete hoeft te betalen, maar dat nog wel vaststaat dat er een misdaad is gepleegd. Dat Trump schuldig is bevonden wordt dus niet teruggedraaid.

Trump had geprobeerd om de zaak te laten schrappen omdat hij de verkiezingen heeft gewonnen, maar de rechter gaat daar niet in mee.

Stormy Daniels

De uitspraak komt enkele dagen voor de presidentiële inauguratie van Trump, die op 20 januari gepland staat. Trump hoeft niet per se fysiek aanwezig te zijn in de rechtszaal in New York, hij mag de zitting ook online bijwonen.

De zaak draait om het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Zij zegt met Trump het bed te hebben gedeeld en dat hij haar in 2016 via een fixer heeft betaald om dat verhaal uit de media te houden. Het betalen van zwijggeld is op zichzelf niet strafbaar, maar de manier waarop Trump met zijn boekhouding heeft gesjoemeld om die betaling te verbergen was dat wel.

Meer uit Buitenland

Interim-leider Venezuela: week rouw voor slachtoffers VS-aanval

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.

4 uur geleden
Dader schietpartij Brown University bekende misdaden in video

BOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.

4 uur geleden
Trump: Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten olie over aan VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.

4 uur geleden
Witte Huis: militaire actie is optie voor verwerving Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".

6 uur geleden
Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

8 uur geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

10 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

12 uur geleden