Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kondigt tarieven aan voor landen die olie Venezuela kopen

Trump kondigt tarieven aan voor landen die olie Venezuela kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij importheffingen van 25 procent wil opleggen aan elk land dat olie en gas koopt van Venezuela. Hij verwijst hierbij naar migratie en criminele bendeleden in de Verenigde Staten.

"Elk land dat olie en/of gas koopt van Venezuela zal gedwongen worden een tarief van 25 procent te betalen aan de Verenigde Staten op alle handel die ze met ons land doen. Alle documentatie zal worden ondertekend en geregistreerd, en het tarief zal ingaan op 2 april 2025, BEVRIJDINGSDAG IN AMERIKA," schreef Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social.

Met de maatregel lijkt de president vooral China te treffen. Dat is een belangrijke afnemer van ruwe olie uit het Zuid-Amerikaanse land. De zet voert ook de spanningen met Venezuela zelf op. Het land wordt geregeerd door de socialistische leider Nicolás Maduro.

Beslissing

Trump maakte de beslissing bekend nadat Venezuela weer deportatievluchten naar de VS had geaccepteerd. "Venezuela heeft doelbewust en bedrieglijk tientallen duizenden hooggeplaatste criminelen, onder wie moordenaars en mensen van een zeer gewelddadige aard, naar de Verenigde Staten gestuurd, onder wie leden van Tren de Aragua", zei de president. "Venezuela is zeer vijandig tegenover de Verenigde Staten en de vrijheden die wij voorstaan", vervolgde hij.

De export van Venezolaanse ruwe olie bereikte vorige maand het hoogste niveau in vijf jaar. De regering-Trump kondigde onlangs aan dat de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron gedwongen zou worden de activiteiten in het land uiterlijk op 3 april te beëindigen.

Meer uit Financieel

Media: TikTok bouwt nieuwe versie app voor gebruikers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.

2 uur geleden
Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

6 uur geleden
China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

11 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 dag geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

1 dag geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

1 dag geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

1 dag geleden