Trump kondigt tarief aan voor Brazilië en hekelt proces Bolsonaro
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een importheffing van 50 procent aangekondigd voor producten uit Brazilië. Het gaat om een van de hoogste tot nu toe aangekondigde heffingen die in augustus van kracht worden.
Trump verwees in zijn brief aan Brazilië ook naar de behandeling van voormalig president Jair Bolsonaro en riep de autoriteiten op de aanklachten tegen hem in verband met een vermeende couppoging te laten vallen. "Dit proces zou niet moeten plaatsvinden. Het is een heksenjacht die ONMIDDELLIJK moet stoppen!"
Voor Brazilië betekent dit een forse tariefverhoging. Uitgaande van Trumps aankondigingen in april stond het Zuid-Amerikaanse land slechts een "wederkerige" heffing van 10 procent te wachten. Nu zijn de heffingen voor Brazilië gelijkgetrokken met die voor Lesotho. Kort na de bekendmaking van de heffing verloor de Braziliaanse real bijna 3 procent aan waarde ten opzichte van de dollar.
Geen handelsdeal
Trump zei woensdag ook dat hij een tarief van 30 procent zal instellen voor Algerije, Libië, Irak en Sri Lanka. Verder komen er heffingen van 25 procent op producten uit Brunei en Moldavië en een tarief van 20 procent op goederen uit de Filipijnen. De heffingen waren grotendeels in lijn met de tarieven die Trump in april al had aangekondigd. Met alle landen die brieven hebben gekregen is het niet gelukt een handelsdeal te sluiten.
Trump kwam in april met heffingen voor tal van landen. Hij beperkte die later en stelde een deadline van 9 juli om akkoorden over handelstarieven te bereiken. Inmiddels is bekend dat deze deadline is uitgesteld naar 1 augustus. Ook voor de Europese Unie dreigt zo'n brief. In Europa leeft evenwel voorzichtig optimisme dat het gaat lukken om nog op tijd een deal met de VS te sluiten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
2 uur geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
8 uur geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.
1 dag geleden