Trump kondigt onderzoek aan naar steun beroemdheden voor Harris
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar de steun die zijn rivaal Kamala Harris tijdens haar campagne kreeg van beroemdheden. "Kandidaten mogen niet betalen voor steunbetuigingen, wat Kamala wel deed onder het mom van betalen voor entertainment", schreef de president op Truth Social.
Harris gaf vorig jaar volgens Amerikaanse media gemiddeld 100 miljoen dollar per week uit aan haar campagne en mobiliseerde veel beroemdheden, tot chagrijn van Trump. Die vroeg zich onder meer af wat Bruce Springsteen betaald kreeg. "En hoe zit het met Beyoncé? En hoeveel geld ging naar Oprah en Bono?"
Het team van Harris heeft eerder ontkend dat Beyoncé 10 miljoen dollar ontving voor een verschijning op een campagnebijeenkomst. Oprah Winfrey verdedigde een betaling van 1 miljoen dollar aan haar productiebedrijf voor het organiseren van een bijeenkomst. Oprah zei dat ze zelf geen vergoeding kreeg, maar dat andere medewerkers wel betaald moesten worden.
Meer uit Buitenland
MIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
6 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
9 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
11 uur geleden