Trump kondigt meer rechtszaken over 'verkiezingsfraude' aan
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen van president Trump hebben al een serie rechtszaken aangespannen over de verkiezingen en dat worden er nog meer. Trump kondigde via Twitter aan dat hij in een aantal staten waarin zijn tegenstrever Joe Biden de zege heeft opgeëist naar de rechter stapt.
"Alle staten die Biden recent heeft geclaimd worden door ons in de rechtbank aangevochten voor kiezers- en verkiezingsfraude", aldus Trump. Volgens hem is er genoeg bewijs, zonder dat hard te maken Hij verwees zonder details te geven naar mediaberichten daarover. "We zullen winnen", voegde hij eraan toe.
Trumps campagneteam heeft al zaken aangespannen in cruciale staten als Georgia, Nevada, Michigan en Pennsylvania. De bedoeling is onder meer om het tellen van stemmen te stoppen.
Veel van die rechtszaken zijn volgens juridische experts vooral bedoeld om verwarring te zaaien. Meerdere advocaten en hoogleraren zeggen tegen Amerikaanse media dat de meeste zaken geen schijn van kans maken voor de rechter. De Democraten van kandidaat Joe Biden stellen dat ook.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland dringt aan op het onmiddellijke einde van de aanvallen door de VS en Israël op Iran. Er moet volgens het Kremlin worden teruggekeerd "naar het pad van de diplomatieke en politieke regeling" van conflicten.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger heeft tot nu toe ongeveer 35 ballistische raketten uit Iran geteld, meldt nieuwssite Times of Israel. Sommige daarvan zouden zijn onderschept door de luchtafweer, anderen zouden zijn neergekomen in open gebied.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran waren onder meer gericht op ayatollah Ali Khamenei en president Masoud Pezeshkian, zegt een Israëlische functionaris tegen Israëlische media. Het is nog onduidelijk of die aanvallen succesvol waren, zegt hij.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft bevestigd dat het aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse bases in de regio. Het betreft Amerikaanse militaire doelen in Bahrein, Koeweit, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In de Saudische hoofdstad Riyad zijn ook explosies gehoord.
1 uur geleden