Trump kondigt grootste deportatieoperatie ooit aan op rally
WASHINGTON (ANP) - Er komt "een eind aan de invasie van immigranten". Dat zei aankomend president Donald Trump zondag op zijn overwinningsrally in Washington. "Miljoenen mensen zijn binnengekomen, onder hen veel moordenaars. Heel snel zullen we met de grootste deportatieoperatie ooit beginnen", aldus Trump onder luid gejuich van zijn aanhangers.
Op zijn rally in de Capital One Arena kondigde hij aan "vier lange jaren van verval" te gaan afsluiten. "We gaan welvaart, waardigheid en trots brengen en een eind maken aan een falende en corrupte regering." Het "radicale woke links" zal uit het leger en de regering verwijderd worden, aldus Trump.
Ook Elon Musk, die leiding gaat geven aan het ministerie voor Overheidsefficiëntie, werd op het podium verwelkomd.
De Verenigde Staten gaan zich inzetten om 51 procent van TikTok in handen te krijgen, zo kondigde Trump verder aan. Volgens Trump, die vandaag wordt beëdigd, kan dat sociale medium "niet aan China worden overgelaten". TikTok is bezig met het herstellen van de service in de Verenigde Staten, meldde het bedrijf eerder zondag. Zaterdagavond was de app uit de lucht gehaald. Het Amerikaanse ministerie van Justitie vreesde dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers. Het Chinese socialemediaplatform zei zondag dat het samen met de aankomende president Trump aan een langetermijnoplossing zal werken om de populaire app in de VS te houden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.
8 uur geledenNEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.
9 uur geleden