Trump kondigt grootste deportatieoperatie ooit aan op rally
WASHINGTON (ANP) - Er komt "een eind aan de invasie van immigranten". Dat zei aankomend president Donald Trump zondag op zijn overwinningsrally in Washington. "Miljoenen mensen zijn binnengekomen, onder hen veel moordenaars. Heel snel zullen we met de grootste deportatieoperatie ooit beginnen", aldus Trump onder luid gejuich van zijn aanhangers.
Op zijn rally in de Capital One Arena kondigde hij aan "vier lange jaren van verval" te gaan afsluiten. "We gaan welvaart, waardigheid en trots brengen en een eind maken aan een falende en corrupte regering." Het "radicale woke links" zal uit het leger en de regering verwijderd worden, aldus Trump.
Ook Elon Musk, die leiding gaat geven aan het ministerie voor Overheidsefficiëntie, werd op het podium verwelkomd.
De Verenigde Staten gaan zich inzetten om 51 procent van TikTok in handen te krijgen, zo kondigde Trump verder aan. Volgens Trump, die vandaag wordt beëdigd, kan dat sociale medium "niet aan China worden overgelaten". TikTok is bezig met het herstellen van de service in de Verenigde Staten, meldde het bedrijf eerder zondag. Zaterdagavond was de app uit de lucht gehaald. Het Amerikaanse ministerie van Justitie vreesde dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers. Het Chinese socialemediaplatform zei zondag dat het samen met de aankomende president Trump aan een langetermijnoplossing zal werken om de populaire app in de VS te houden.
Meer uit Buitenland
HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
4 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
8 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
9 uur geleden