Trump kondigt grootste deportatieoperatie ooit aan op rally
WASHINGTON (ANP) - Er komt "een eind aan de invasie van immigranten". Dat zei aankomend president Donald Trump zondag op zijn overwinningsrally in Washington. "Miljoenen mensen zijn binnengekomen, onder hen veel moordenaars. Heel snel zullen we met de grootste deportatieoperatie ooit beginnen", aldus Trump onder luid gejuich van zijn aanhangers.
Op zijn rally in de Capital One Arena kondigde hij aan "vier lange jaren van verval" te gaan afsluiten. "We gaan welvaart, waardigheid en trots brengen en een eind maken aan een falende en corrupte regering." Het "radicale woke links" zal uit het leger en de regering verwijderd worden, aldus Trump.
Ook Elon Musk, die leiding gaat geven aan het ministerie voor Overheidsefficiëntie, werd op het podium verwelkomd.
De Verenigde Staten gaan zich inzetten om 51 procent van TikTok in handen te krijgen, zo kondigde Trump verder aan. Volgens Trump, die vandaag wordt beëdigd, kan dat sociale medium "niet aan China worden overgelaten". TikTok is bezig met het herstellen van de service in de Verenigde Staten, meldde het bedrijf eerder zondag. Zaterdagavond was de app uit de lucht gehaald. Het Amerikaanse ministerie van Justitie vreesde dat TikTok onder Chinees eigendom een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers. Het Chinese socialemediaplatform zei zondag dat het samen met de aankomende president Trump aan een langetermijnoplossing zal werken om de populaire app in de VS te houden.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
6 uur geleden