Trump kondigt gratie aan voor Capitoolbestormers
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie aangekondigd voor Capitoolbestormers. Hij zei tijdens een toespraak in een sportarena in Washington dat hij gratie gaat verlenen om de "gijzelaars van 6 januari" vrij te krijgen.
"Na mijn vertrek hier gaan we naar de Oval Office", zei hij. "We gaan gratie verlenen aan een hoop mensen."
In de Verenigde Staten zijn ongeveer 1200 mensen veroordeeld voor de rellen van 6 januari 2021. Toen probeerden aanhangers van Trump te verhinderen dat zijn verkiezingsnederlaag werd bekrachtigd in het parlement.
Trump gaf een toespraak nadat hij handen had geschud met familieleden van gijzelaars uit de Gazastrook. Die waren ook naar de Capital One Arena gekomen waar duizenden aanhangers van Trump zijn inauguratie hadden gevolgd.
Elders in de stad hebben zich volgens Amerikaanse media ook tientallen aanhangers van Trump verzameld bij de gevangenis waar meerdere Capitoolbestormers worden vastgehouden. Daar is ook de politie op grote schaal aanwezig.
De planning voor de beëdiging van maandag is aangepast omdat het erg koud is. Daarom legde Trump de ambtseed binnen af in het Capitool. Normaliter trekt na de inauguratie een parade naar het Witte Huis, maar ook dat ging niet door. De parade vond plaats in de Capital One Arena.
Meer uit Buitenland
LIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
1 uur geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
5 uur geleden