Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kondigt beroep aan tegen veroordeling voor misdrijf

Trump kondigt beroep aan tegen veroordeling voor misdrijf

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zegt in beroep te gaan tegen zijn veroordeling voor een misdrijf. Hij is de eerste voormalige Amerikaanse president met een strafblad. Hij wil in november worden herkozen.

"We gaan in beroep tegen deze zwendel", zei Trump tijdens een persbijeenkomst in de Trump Tower in New York. Het maken van bezwaar moet wachten tot 11 juli, als de rechter de straf bekendmaakt. Trump was een dag eerder veroordeeld in een spraakmakende zaak rond zwijggeld voor een pornoster die beweert seks met hem te hebben gehad.

De oud-president stak tegen de media een lange tirade van ruim een half uur af, waarin de rechter, de rechtszaak en zijn politieke tegenstanders het moesten ontgelden. In zijn wijdlopige opmerkingen herhaalde Trump zijn klacht dat het proces een poging was om zijn comeback in het Witte Huis te dwarsbomen. Hij waarschuwde dat de zaak duidelijk heeft gemaakt dat geen enkele Amerikaan veilig is voor politiek gemotiveerde vervolging: "Als ze dit mij aan kunnen doen, kunnen ze dit iedereen aandoen."

Trump werd herhaaldelijk toegejuicht door zijn aanhangers, maar beantwoordde geen vragen van verslaggevers. Hij sprak op dezelfde plek waar hij in 2015 bekendmaakte president te willen worden, wat hem een jaar later ook lukte.

Meer uit Buitenland

Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

8 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

8 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

10 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

12 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

14 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

15 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

17 uur geleden