Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump komt zaterdag met kandidaat voor opvolging Ginsburg

Trump komt zaterdag met kandidaat voor opvolging Ginsburg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt zaterdag in het Witte Huis bekend wie hij kandideert als opvolger van de overleden opperrechter Ruth Bader Ginsburg. Hij liet dat weten via Twitter.

Trump had al gezegd eind deze week een naam te presenteren. De nominatie voor het Hooggerechtshof, de hoogste rechtbank in de VS, wordt met spanning afgewacht. De rechters worden voor het leven benoemd door de Senaat.

De Republikeinen van Trump hebben 53 van de 100 senaatszetels in handen. Hoewel twee Republikeinse senatoren hebben gezegd zo kort voor de verkiezingen geen nieuwe opperrechter meer te willen benoemen, lijkt Trump volgens Amerikaanse media toch de stemmen te hebben om een kandidaat goedgekeurd te krijgen.

Romney

De Republikeinse senator en voormalige presidentskandidaat Mitt Romney maakte dinsdag duidelijk niet tegen een stemming over de kandidaat van Trump te zijn. Dat is een tegenvaller voor de Democraten. Romney heeft een gespannen relatie met de president en werd gezien als iemand die mogelijk bereid was de Republikeinse partijtop te trotseren.

Voor de Republikeinen staat veel op het spel. Ze lopen in november het risico zowel hun meerderheid in de Senaat als het Witte Huis te verliezen. Dan zou de kans zijn verkeken om nog een conservatieve opperrechter te benoemen. Die rechters mogen zich uitspreken over gevoelige onderwerpen als abortus en wapenbezit

Ginsburg zelf zou op haar sterfbed hebben gezegd dat pas na de verkiezingen op 3 november over haar opvolging zou moeten worden beslist. Trump zegt dat er genoeg tijd is om de kandidaat voor de verkiezingen goed te keuren.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Iran te hebben uitgevoerd

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media.

21 minuten geleden
Bill Clinton heeft alle vragen van onderzoekscommissie beantwoord

WASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

35 minuten geleden
Boliviaans legervliegtuig dat bankbiljetten vervoerde stort neer

EL ALTO (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig van de Boliviaanse luchtmacht is vrijdag tijdens de landing neergestort in de stad El Alto, nabij hoofdstad La Paz. Het vliegtuig vervoerde bankbiljetten naar het binnenland, waardoor na de crash chaotische taferelen ontstonden.

35 minuten geleden
Rechtbank VS halveert megaboete voor Greenpeace

MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.

9 uur geleden
Zweden: neergehaalde drone was inderdaad van Rusland

MALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".

11 uur geleden
Noorwegen arresteert tiener om aanslagplannen op NAVO-basis

STAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.

11 uur geleden
Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

12 uur geleden