Trump komt eind deze week met naam opvolger opperrechter
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt vrijdag of zaterdag de kandidaat voor die hij als opvolger wil van de onlangs overleden opperrechter Ruth Ginsburg. Hij zei dat tegen de zender Fox News. Hij wil wachten tot na de afscheidsdiensten voor Ginsburg, die naam maakte als liberaal en progressief rechter.
De nominatie voor het Hooggerechtshof wordt met spanning afgewacht. Met zijn favoriet kan de Republikein Trump een forse stempel drukken op het hof, dat de hoogste rechtbank is van de Verenigde Staten.
Trumps rivaal bij de komende presidentsverkiezingen, de Democraat Joe Biden, haalde hard uit naar de president en de Republikeinse Partij voor hun haast. Volgens Biden moet de Amerikaanse kiezer beslissen wie het nieuwe lid van het Hooggerechtshof in Washington kan voordragen. Hij wil niet dat de Republikeinen kort voor de verkiezingen de benoeming er doorjagen.
Laatste wens
Uiteindelijk beslist de Senaat, een van de twee kamers van het Amerikaanse parlement (Congres), over de benoeming. Volgens Trump is er "genoeg tijd" voor de Senaat om de kandidaat voor de verkiezingen goed te keuren. In de Senaat beschikken de Republikeinen over een krappe meerderheid.
Ginsburg zelf zou op haar sterfbed tegen haar kleindochter hebben gezegd dat pas na de verkiezingen over haar opvolging zou moeten worden beslist. Maar de president trekt zich niets aan van die 'laatste wens', zo maakte hij in het interview met Fox News duidelijk. Hij zei niet te weten of Ginsburg het heeft gezegd. Hij suggereerde dat Democratische topfiguren er wellicht achter zitten. Volgens hem kwam het uit het niets.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
21 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
25 minuten geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
1 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
2 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
7 uur geleden