Trump komt dag na boete met eigen sneakerlijn
PHILADELPHIA (ANP/RTR) - Donald Trump heeft een eigen sneakerlijn gepresenteerd. Dat deed hij zaterdag in Philadelphia, een dag nadat een rechter in New York hem een boete van bijna 355 miljoen dollar oplegde en hem verbood om de komende drie jaar voor bedrijven in de staat New York te werken.
Trump kwam voor de onthulling van zijn 'Never Surrender High-Tops' langs op de Sneaker Con, een evenement voor sneakerfans. "Ik wilde dit al heel lang doen", zei Trump, voordat hij jongeren aanspoorde om te stemmen. Trump wil bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen later dit jaar opnieuw een greep doen naar het Amerikaanse presidentschap.
Het campagneteam van zittend president Joe Biden had na afloop geen goed woord over voor Trumps optreden op de Sneaker Con. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN zijn de gouden sneakers, die Trump toonde en die 399 dollar kosten, inmiddels ook al weer uitverkocht. Trump bood er online slechts duizend te koop aan.
De Amerikaanse oud-president heeft zaterdag ook uitgehaald naar de rechter die vrijdag besloot dat hij de boete moet moet betalen in een civiele zaak in New York die draait om fraude met zijn bezittingen. Tijdens een campagnebijeenkomst in de Amerikaanse staat Michigan noemde Trump het besluit "verkiezingsinmenging".
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Oekraïne kan alleen grondgebied opgeven als het verzekerd is van bescherming én van de instemming van het Oekraïense volk, vinden zijn Europese bondgenoten. Zo'n offer is aan Oekraïne zelf, onderstrepen de in Berlijn samengekomen leiders van de belangrijkste Europese landen, maar wel tegen voorwaarden.
42 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft maandag een drone neergeschoten die boven de Zwarte Zee vloog en het Turkse luchtruim naderde. Dat meldt het ministerie van Defensie na een reeks veiligheidsincidenten op de Zwarte Zee in verband met de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de Chinese ambassadeur in het land ontboden vanwege het proces tegen Jimmy Lai in Hongkong. De Brit is maandag schuldig bevonden aan het overtreden van een omstreden veiligheidswet.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïense onderwaterdrones hebben met succes een Russische duikboot aangevallen, meldt de Oekraïense binnenlandse veiligheidsdienst (SBOe). Dat is voor het eerst in de oorlog met Rusland. De duikboot lag op het moment van de aanval aangemeerd in de Zwarte Zeehaven van de Russische plaats Novorossiejsk. Volgens de Russen was de aanval op de marinebasis een mislukking.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Europese leiders bellen over de lopende inspanningen om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat heeft een hoge Amerikaanse functionaris bekendgemaakt. Wanneer het telefoongesprek precies zal plaatsvinden, is nog onduidelijk.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Amerikanen schuiven aan bij de internationale top maandagavond in Berlijn over Oekraïne. Dat maakte de gastheer, de Duitse regeringsleider Friedrich Merz, bekend. Hij noemde de kans op een echt vredesproces nu groter dan ooit sinds Rusland in 2022 een grootschalige invasie begon.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.
3 uur geleden