Trump komt binnenkort met 'grote' heffing op geneesmiddelen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat binnenkort een "grote" importheffing op farmaceutische producten aankondigen. Volgens hem zal de maatregel geneesmiddelenproducenten aansporen hun activiteiten naar de Verenigde Staten te verplaatsen.
Trump deed zijn uitspraken tijdens een fondsenwervingsgala voor Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden. "Zodra we dat doen, gaan ze zich haasten om naar ons land te komen, omdat wij de grote markt zijn", zei de president. "Het voordeel dat wij hebben ten opzichte van iedereen is dat wij de grote markt zijn."
Trump klaagt al langer over een gebrek aan binnenlandse productie van farmaceutische producten en heeft herhaaldelijk beloofd om met belastingen meer capaciteit naar de VS te halen. "Als we problemen krijgen zoals oorlogen of iets anders, hebben we staal nodig, hebben we farmaceutische producten nodig", zei Trump.
Grote zorgen
De Nederlandse farmaceutische industrie liet eerder al weten zich grote zorgen te maken over de dreigende Amerikaanse importheffingen. In ons land worden veel medicijnen gemaakt die onder meer bestemd zijn voor de Verenigde Staten. Bedrijven als Janssen, Organon en MSD hebben in Nederland grote vestigingen en de sector biedt werkgelegenheid aan tienduizenden mensen. De Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen (VIG) benadrukt dat bestaande fabrieken niet zomaar kunnen verhuizen.
Nederland is een grote speler in de Europese farmabranche. Ook andersom gaan er veel geneesmiddelen vanuit de VS en andere landen naar Nederland. Die worden dan hier verpakt en veelal weer geëxporteerd.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens oud-minister Arie Slob "onbegrijpelijk" dat het vorige kabinet de pandemische paraatheid heeft afgebouwd en dat het huidige kabinet die bezuiniging niet volledig heeft teruggedraaid. Als dat niet gebeurt, dan spelen dezelfde problemen weer op bij een volgende crisis, denkt hij.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf keer werden er besluiten genomen over onderwijs tijdens de coronacrisis die niet in lijn waren met het OMT-advies. Dat zei oud-onderwijsminister Arie Slob tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens hem is het beeld ontstaan dat het kabinet blindelings achter het OMT aanliep, maar hij benadrukte dat dit op onderwijs zeker niet het geval was.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Topwetenschappers Hermen Overkleeft en Karin Roelofs krijgen dit jaar een Spinozapremie. Dat is de belangrijkste wetenschappelijke onderscheiding in Nederland en wordt daarom ook wel de Nederlandse Nobelprijs genoemd. Overkleeft is chemisch bioloog aan de Universiteit Leiden, Roelofs is als neurowetenschapper en klinisch psycholoog verbonden aan de Radboud Universiteit in Nijmegen.
3 dagen geledenTILBURG (ANP) - Ziekenhuizen door heel het land laten weten dat de zorg vrijdag doorgaat, ondanks code rood vanwege de hitte. Ook afspraken gaan veelal gewoon door.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een toekomstige pandemie zal het kabinet zich niet alleen laten adviseren door virologen en medici, maar ook door experts die de maatschappelijke impact van maatregelen als lockdowns kunnen inschatten. Dat valt te lezen in het Landelijk Crisisplan Infectieziekten dat het kabinet naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. In de nieuwe crisisstructuur wordt het Maatschappelijk Impact Team (MIT) een van de vaste adviseurs van het kabinet.
4 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Minder mensen gingen vorig jaar naar de Centra Seksuele Gezondheid voor een consult vanwege een mogelijke soa. Tegelijkertijd steeg het aantal vaststellingen van gonorroe, syfilis en hiv. En die combinatie baart Soa Aids Nederland zorgen.
4 dagen geledenMIDDELBURG (ANP) - De Zeeuwse commissaris van de Koning Hugo de Jonge kijkt er in "zekere zin" naar uit om voor de parlementaire enquêtecommissie corona verantwoording af te leggen voor de keuzes die destijds zijn gemaakt. Als voormalig zorgminister is hij uitgenodigd om op 10 juli en 3 september voor de commissie te verschijnen. "We kunnen ervan leren", zegt De Jonge. "Want het is niet de laatste crisis die ons gaat overkomen. Dat kan weer een pandemie zijn, maar ook iets heel anders."
6 dagen geleden