Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump klaagt zijn oud-advocaat Cohen aan voor 500 miljoen dollar

Trump klaagt zijn oud-advocaat Cohen aan voor 500 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft zijn voormalige advocaat Michael Cohen aangeklaagd voor meer dan 500 miljoen dollar. Amerikaanse media schrijven dat het onder meer gaat om het schenden van de vertrouwensrelatie tussen advocaat en cliënt. Cohen getuigde tegen Trump in de zaak waarvoor de ex-president vorige week werd gearresteerd.

Bronnen rond Trump zeggen tegen Fox News dat de aanklacht niets met die zaak te maken heeft. Het gaat volgens Trumps huidige advocaat om uitspraken die Cohen gedaan heeft, nadat hij was gestopt als advocaat van Trump. Welke uitspraken hij precies bedoelt is niet bekend.

Cohen speelt een belangrijke rol in de zaak waarvoor Trump vorige week naar New York moest komen, omdat Cohen degene is die het zwijggeld zou hebben betaald. Dat stond in de boekhouding van Trump als advocaatskosten, waardoor de betaling mogelijk in strijd was met de campagneregels en frauduleus was.

Gevangenisstraf

Cohen was jarenlang vertrouweling van de president, maar zei begin 2021 al, een paar dagen na de Capitoolbestorming, dat hij wilde getuigen tegen "de misdragingen van Trump en enkele van zijn familieleden". "Ik doe dit omdat Trump en familie hebben geprobeerd om de democratie in Amerika te vernietigen."

De voormalige advocaat werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar wegens onder meer belastingontduiking en het afleggen van een valse getuigenis tegen het Amerikaanse Congres. Hij kwam eind 2021 vrij. In 2018 werd hij ook al geschorst als advocaat. Trump noemde Cohen eerder al "een rat".

Meer uit Buitenland

Koning stuurt aan op doorbraak begrotingscrisis België

BRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.

1 uur geleden
Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Daar is het toestel veilig onder begeleiding geland op de internationale luchthaven.

2 uur geleden
China spreekt steun aan Iran uit bij beschermen soevereiniteit

BEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.

2 uur geleden
Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

2 uur geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

2 uur geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

4 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

5 uur geleden