Trump klaagt schrijfster E. Jean Carroll aan voor smaad
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het slepende juridische conflict tussen Donald Trump en schrijfster E. Jean Carroll is verder geëscaleerd. De oud-president stapt naar de rechter omdat hij Carroll smaad verwijt. Ze herhaalde begin mei in een interview haar beschuldiging dat ze is verkracht door Trump, nadat een jury hem schuldig had bevonden aan seksueel misbruik.
Trump verloor eerder dit jaar een civiele rechtszaak van de schrijfster, die stelde in de jaren negentig door hem te zijn misbruikt. Een jury kende haar een schadevergoeding toe van 5 miljoen dollar. Juryleden oordeelden dat Trump zich schuldig had gemaakt aan seksueel misbruik, maar niet aansprakelijk gesteld kan worden voor verkrachting.
Carroll vertelde CNN later over haar reactie op die uitspraak. "Ik dacht meteen bij mezelf: oh, hij heeft het wel gedaan. Hij heeft het wel gedaan", zei ze volgens die nieuwszender. Carroll vertelde ook dat ze tegen de advocaat van Trump had gezegd: "Hij heeft het gedaan en dat weet je."
Trump, die zich kandidaat heeft gesteld voor de komende presidentsverkiezingen, vindt dat zijn reputatie daarmee is besmeurd. Hij eist dat de schrijfster terugkomt op haar uitspraken en wil een schadevergoeding. Carroll heeft haar juridische strijd evenmin opgegeven en eiste eerder al een hogere schadevergoeding, omdat Trump haar na de uitspraak publiekelijk zou hebben uitgemaakt voor leugenaar.
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
8 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
10 uur geleden