
Trump klaagt schrijfster E. Jean Carroll aan voor smaad
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het slepende juridische conflict tussen Donald Trump en schrijfster E. Jean Carroll is verder geëscaleerd. De oud-president stapt naar de rechter omdat hij Carroll smaad verwijt. Ze herhaalde begin mei in een interview haar beschuldiging dat ze is verkracht door Trump, nadat een jury hem schuldig had bevonden aan seksueel misbruik.
Trump verloor eerder dit jaar een civiele rechtszaak van de schrijfster, die stelde in de jaren negentig door hem te zijn misbruikt. Een jury kende haar een schadevergoeding toe van 5 miljoen dollar. Juryleden oordeelden dat Trump zich schuldig had gemaakt aan seksueel misbruik, maar niet aansprakelijk gesteld kan worden voor verkrachting.
Carroll vertelde CNN later over haar reactie op die uitspraak. "Ik dacht meteen bij mezelf: oh, hij heeft het wel gedaan. Hij heeft het wel gedaan", zei ze volgens die nieuwszender. Carroll vertelde ook dat ze tegen de advocaat van Trump had gezegd: "Hij heeft het gedaan en dat weet je."
Trump, die zich kandidaat heeft gesteld voor de komende presidentsverkiezingen, vindt dat zijn reputatie daarmee is besmeurd. Hij eist dat de schrijfster terugkomt op haar uitspraken en wil een schadevergoeding. Carroll heeft haar juridische strijd evenmin opgegeven en eiste eerder al een hogere schadevergoeding, omdat Trump haar na de uitspraak publiekelijk zou hebben uitgemaakt voor leugenaar.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - De rooms-katholieke kardinalen die in Vaticaanstad bijeen zijn om een nieuwe paus te kiezen, hebben een dag voor het conclaaf een oproep gedaan voor vrede in Oekraïne en het Midden-Oosten. Ze stellen vast dat de vrede daar niet dichterbij is gekomen en dat het aantal aanvallen op burgers alleen maar toeneemt.
55 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne roept landen op geen troepen te sturen naar de militaire parade op 9 mei in Moskou. De optocht wordt elk jaar gehouden ter herdenking van de overwinning op nazi-Duitsland.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse parlement stemt dinsdag opnieuw over de nieuwe bondskanselier, nadat kandidaat Friedrich Merz van de christendemocraten eerder op de dag onverwacht geen meerderheid had gehaald. Hij doet nu een tweede poging, melden Duitse media.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Een overwinning voor Israël in de Palestijnse Gazastrook betekent dat het gebied "volledig zal worden vernietigd" en dat de huidige inwoners naar andere landen moeten vertrekken. Dat zei de extreemrechtse minister van Financiën Bezalel Smotrich.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse kanselierskandidaat Friedrich Merz wil nog deze dinsdag een nieuwe stemming in het parlement in de hoop alsnog te worden gekozen tot opvolger van regeringsleider Olaf Scholz. Dat melden Duitse media, zoals Bild, die zich baseren op partijkringen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt te willen vasthouden aan het staakt-het-vuren dat president Vladimir Poetin eenzijdig heeft uitgeroepen. Oekraïne heeft niet gezegd dat het zich daaraan zal houden en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft het plan van Poetin afgedaan als "een poging tot manipulatie".
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement gaat donderdag al stemmen over het aanpassen van de beschermingsstatus van de wolf. Een meerderheid van het parlement stemde er dinsdag mee in dit met voorrang te behandelen.
2 uur geleden