Trump klaagt schrijfster E. Jean Carroll aan voor smaad
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het slepende juridische conflict tussen Donald Trump en schrijfster E. Jean Carroll is verder geëscaleerd. De oud-president stapt naar de rechter omdat hij Carroll smaad verwijt. Ze herhaalde begin mei in een interview haar beschuldiging dat ze is verkracht door Trump, nadat een jury hem schuldig had bevonden aan seksueel misbruik.
Trump verloor eerder dit jaar een civiele rechtszaak van de schrijfster, die stelde in de jaren negentig door hem te zijn misbruikt. Een jury kende haar een schadevergoeding toe van 5 miljoen dollar. Juryleden oordeelden dat Trump zich schuldig had gemaakt aan seksueel misbruik, maar niet aansprakelijk gesteld kan worden voor verkrachting.
Carroll vertelde CNN later over haar reactie op die uitspraak. "Ik dacht meteen bij mezelf: oh, hij heeft het wel gedaan. Hij heeft het wel gedaan", zei ze volgens die nieuwszender. Carroll vertelde ook dat ze tegen de advocaat van Trump had gezegd: "Hij heeft het gedaan en dat weet je."
Trump, die zich kandidaat heeft gesteld voor de komende presidentsverkiezingen, vindt dat zijn reputatie daarmee is besmeurd. Hij eist dat de schrijfster terugkomt op haar uitspraken en wil een schadevergoeding. Carroll heeft haar juridische strijd evenmin opgegeven en eiste eerder al een hogere schadevergoeding, omdat Trump haar na de uitspraak publiekelijk zou hebben uitgemaakt voor leugenaar.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.
38 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
2 uur geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
2 uur geleden