Trump klaagt rivale Clinton aan voor Rusland-link verkiezingen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse ex-president Donald Trump heeft zijn uitdager bij de verkiezingen van 2016, Hillary Clinton, aangeklaagd omdat zij zou hebben geprobeerd zijn verkiezingscampagne aan Rusland te koppelen. Trump verwijt Clinton en enkele andere leden van de Democratische partij, die ook zijn aangeklaagd, dat zij de campagne manipuleerden om hem in diskrediet te brengen.
In zijn aanklacht spreekt de ex-president over een "kwaadwillige" samenzwering van de Democraten. Zij wilden volgens hem met "schadelijke leugens" het valse verhaal de wereld in helpen dat hun Republikeinse tegenstander Trump samenspande met een "vijandige buitenlandse soevereiniteit" Daarmee is Rusland bedoeld.
Volgens de Amerikaanse inlichtingendiensten bemoeide Rusland zich met de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten, zowel met die van 2016 als die van 2020. Het regime in het Kremlin zou steeds hebben gestreefd naar een zege van Trump.
Voor, tijdens en na zijn presidentschap was Trump vaak vol lof over de Russische president Vladimir Poetin. De juridische stap van de oud-president volgt een maand na de Russische invasie in buurland Oekraïne. Trump noemde die inval verschrikkelijk, maar nam niet echt afstand van Poetin.
De aantijgingen van Trump in de aanklacht worden ondermijnd door een rapport van 966 pagina's uit 2020 van een door de Republikeinen geleide onderzoekscommissie. Uit het onderzoek bleek dat de Russen de Republikeinse politieke functionaris Paul Manafort en de WikiLeaks-klokkenluiderswebsite gebruikten om Trump te helpen. Manafort werkte vijf maanden bij de presidentscampagne van Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
2 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
12 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
14 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
14 uur geleden