Trump klaagt rivale Clinton aan voor Rusland-link verkiezingen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse ex-president Donald Trump heeft zijn uitdager bij de verkiezingen van 2016, Hillary Clinton, aangeklaagd omdat zij zou hebben geprobeerd zijn verkiezingscampagne aan Rusland te koppelen. Trump verwijt Clinton en enkele andere leden van de Democratische partij, die ook zijn aangeklaagd, dat zij de campagne manipuleerden om hem in diskrediet te brengen.
In zijn aanklacht spreekt de ex-president over een "kwaadwillige" samenzwering van de Democraten. Zij wilden volgens hem met "schadelijke leugens" het valse verhaal de wereld in helpen dat hun Republikeinse tegenstander Trump samenspande met een "vijandige buitenlandse soevereiniteit" Daarmee is Rusland bedoeld.
Volgens de Amerikaanse inlichtingendiensten bemoeide Rusland zich met de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten, zowel met die van 2016 als die van 2020. Het regime in het Kremlin zou steeds hebben gestreefd naar een zege van Trump.
Voor, tijdens en na zijn presidentschap was Trump vaak vol lof over de Russische president Vladimir Poetin. De juridische stap van de oud-president volgt een maand na de Russische invasie in buurland Oekraïne. Trump noemde die inval verschrikkelijk, maar nam niet echt afstand van Poetin.
De aantijgingen van Trump in de aanklacht worden ondermijnd door een rapport van 966 pagina's uit 2020 van een door de Republikeinen geleide onderzoekscommissie. Uit het onderzoek bleek dat de Russen de Republikeinse politieke functionaris Paul Manafort en de WikiLeaks-klokkenluiderswebsite gebruikten om Trump te helpen. Manafort werkte vijf maanden bij de presidentscampagne van Trump.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
1 minuut geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
2 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
12 uur geleden