Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump klaagt ook bij NAVO-top over gebrek aan steun Iranoorlog

Trump klaagt ook bij NAVO-top over gebrek aan steun Iranoorlog

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft herhaald teleurgesteld te zijn in de opstelling van NAVO-bondgenoten tijdens de oorlog met Iran. Trump is naar Ankara gekomen voor een top met alle NAVO-regeringsleiders, maar zei dat hij hun gebrek aan steun nog niet was vergeten.

"Ik was erg teleurgesteld in de NAVO", zei Trump bij aankomst in het presidentieel paleis van Recep Tayyip Erdogan. Volgens hem werden de VS "niet goed behandeld" tijdens de oorlog met Iran. Veel Europese landen wilden niet betrokken raken bij de oorlog en weigerden bijvoorbeeld om de Amerikanen gebruik te laten maken van militaire bases.

Trump zei ook dat hij de Europese landen helemaal niet nodig had. "Op een bepaalde manier was ik aan het testen of ze er voor ons zouden zijn of niet", zei de Amerikaanse president. "Want ik heb vaak gezegd dat wij hen wel zouden helpen, maar ik weet niet zeker of ze er ook voor ons zouden zijn."

Trump noemde specifiek Italië, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. De president zei ook dat zijn relatie met de NAVO was beschadigd door de ruzie om Groenland van eerder dit jaar. "Want Denemarken heeft niets aan Groenland en geeft er geen geld aan uit, terwijl het een belangrijk gebied is voor de Verenigde Staten." Hij herhaalde zijn stelling dat de VS het arctische eiland zouden moeten controleren, in plaats van Denemarken. Groenland is nu een semi-autonoom deel van dat koninkrijk.

Meer uit Buitenland

Kim noemt AI in onbemande wapens topprioriteit

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.

1 uur geleden
Likoed grootste partij in definitieve uitslag Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.

4 uur geleden
Trump schrapt campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.

4 uur geleden
Spaanse ramptrein reed met hoge snelheid, dodental gecorrigeerd

MADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.

4 uur geleden
Bron: meer dan 40 dagvaardingen rond zaak kandidaat Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.

7 uur geleden
Poetin zegt te streven naar betere betrekkingen met Europa

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.

7 uur geleden
Britse acteur Patrick Stewart (86) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.

9 uur geleden