Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kiest zakenman als nieuwe ambassadeur in Nederland

Trump kiest zakenman als nieuwe ambassadeur in Nederland

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zakenman Joe Popolo aangewezen als de nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Nederland. Popolo werkt nu als algemeen directeur bij een investeringsmaatschappij die hij zelf heeft opgericht en zit in het bestuur van verschillende ondernemingen.

Trump heeft zijn keuze bekendgemaakt op zijn platform Truth Social. "Joe is een succesvolle zakenman en filantroop in vele verschillende sectoren", aldus de aanstaande president. Trump begint over ruim twee weken aan zijn tweede termijn.

De zakenman uit Texas heeft financieel bijgedragen aan de verkiezingscampagne van Trump. In de Verenigde Staten worden donoren wel vaker benoemd tot ambassadeur. Popolo moet nog officieel worden goedgekeurd door de Senaat, waar Trumps Republikeinse partij de meerderheid heeft.

Duggal

Popolo heeft op X meerdere mensen bedankt voor hun felicitaties na Trumps voordracht. Op hetzelfde platform herplaatste hij op nieuwjaarsdag een bericht waarin onterecht werd gemeld dat het aantal doden door klimaatrampen is afgenomen. Onderzoeken tonen juist aan dat meer mensen overlijden als gevolg van de opwarming van de aarde.

Shefali Razdan Duggal is de huidige ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. Zij bekleedt die functie sinds 2022. Haar voorganger was Pete Hoekstra. Hij was benoemd door Trump. In november werd bekend dat Trump Hoekstra heeft voorgedragen als ambassadeur in Canada.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

46 minuten geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

51 minuten geleden
Veroordeelde Braziliaanse ex-president kan niet meer in beroep

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.

1 uur geleden
Zelensky wil met Europese bondgenoten naar Trump

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.

1 uur geleden
VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

2 uur geleden
Nieuw overleg bemiddelaars over tweede fase bestand Gaza

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.

2 uur geleden
Oekraïne stemt in met limiet op krijgsmacht, meldt Britse krant

KYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.

2 uur geleden