Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kiest zakenman als nieuwe ambassadeur in Nederland

Trump kiest zakenman als nieuwe ambassadeur in Nederland

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zakenman Joe Popolo aangewezen als de nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Nederland. Popolo werkt nu als algemeen directeur bij een investeringsmaatschappij die hij zelf heeft opgericht en zit in het bestuur van verschillende ondernemingen.

Trump heeft zijn keuze bekendgemaakt op zijn platform Truth Social. "Joe is een succesvolle zakenman en filantroop in vele verschillende sectoren", aldus de aanstaande president. Trump begint over ruim twee weken aan zijn tweede termijn.

De zakenman uit Texas heeft financieel bijgedragen aan de verkiezingscampagne van Trump. In de Verenigde Staten worden donoren wel vaker benoemd tot ambassadeur. Popolo moet nog officieel worden goedgekeurd door de Senaat, waar Trumps Republikeinse partij de meerderheid heeft.

Duggal

Popolo heeft op X meerdere mensen bedankt voor hun felicitaties na Trumps voordracht. Op hetzelfde platform herplaatste hij op nieuwjaarsdag een bericht waarin onterecht werd gemeld dat het aantal doden door klimaatrampen is afgenomen. Onderzoeken tonen juist aan dat meer mensen overlijden als gevolg van de opwarming van de aarde.

Shefali Razdan Duggal is de huidige ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. Zij bekleedt die functie sinds 2022. Haar voorganger was Pete Hoekstra. Hij was benoemd door Trump. In november werd bekend dat Trump Hoekstra heeft voorgedragen als ambassadeur in Canada.

Meer uit Buitenland

Politico: discussie over term 'Artikel 5-achtige' garanties Kyiv

HELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.

16 minuten geleden
Oud-kroonprins Iran verwacht op Veiligheidsconferentie München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.

1 uur geleden
VN-chef: einde nucleair pact VS en Rusland is 'ernstig moment'

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een ​​"ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.

6 uur geleden
Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

9 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

9 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

10 uur geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

10 uur geleden