Trump kiest zakenman als nieuwe ambassadeur in Nederland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zakenman Joe Popolo aangewezen als de nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Nederland. Popolo werkt nu als algemeen directeur bij een investeringsmaatschappij die hij zelf heeft opgericht en zit in het bestuur van verschillende ondernemingen.
Trump heeft zijn keuze bekendgemaakt op zijn platform Truth Social. "Joe is een succesvolle zakenman en filantroop in vele verschillende sectoren", aldus de aanstaande president. Trump begint over ruim twee weken aan zijn tweede termijn.
De zakenman uit Texas heeft financieel bijgedragen aan de verkiezingscampagne van Trump. In de Verenigde Staten worden donoren wel vaker benoemd tot ambassadeur. Popolo moet nog officieel worden goedgekeurd door de Senaat, waar Trumps Republikeinse partij de meerderheid heeft.
Duggal
Popolo heeft op X meerdere mensen bedankt voor hun felicitaties na Trumps voordracht. Op hetzelfde platform herplaatste hij op nieuwjaarsdag een bericht waarin onterecht werd gemeld dat het aantal doden door klimaatrampen is afgenomen. Onderzoeken tonen juist aan dat meer mensen overlijden als gevolg van de opwarming van de aarde.
Shefali Razdan Duggal is de huidige ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. Zij bekleedt die functie sinds 2022. Haar voorganger was Pete Hoekstra. Hij was benoemd door Trump. In november werd bekend dat Trump Hoekstra heeft voorgedragen als ambassadeur in Canada.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
6 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
10 uur geleden