Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kiest zakenman als nieuwe ambassadeur in Nederland

Trump kiest zakenman als nieuwe ambassadeur in Nederland

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zakenman Joe Popolo aangewezen als de nieuwe Amerikaanse ambassadeur in Nederland. Popolo werkt nu als algemeen directeur bij een investeringsmaatschappij die hij zelf heeft opgericht en zit in het bestuur van verschillende ondernemingen.

Trump heeft zijn keuze bekendgemaakt op zijn platform Truth Social. "Joe is een succesvolle zakenman en filantroop in vele verschillende sectoren", aldus de aanstaande president. Trump begint over ruim twee weken aan zijn tweede termijn.

De zakenman uit Texas heeft financieel bijgedragen aan de verkiezingscampagne van Trump. In de Verenigde Staten worden donoren wel vaker benoemd tot ambassadeur. Popolo moet nog officieel worden goedgekeurd door de Senaat, waar Trumps Republikeinse partij de meerderheid heeft.

Duggal

Popolo heeft op X meerdere mensen bedankt voor hun felicitaties na Trumps voordracht. Op hetzelfde platform herplaatste hij op nieuwjaarsdag een bericht waarin onterecht werd gemeld dat het aantal doden door klimaatrampen is afgenomen. Onderzoeken tonen juist aan dat meer mensen overlijden als gevolg van de opwarming van de aarde.

Shefali Razdan Duggal is de huidige ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. Zij bekleedt die functie sinds 2022. Haar voorganger was Pete Hoekstra. Hij was benoemd door Trump. In november werd bekend dat Trump Hoekstra heeft voorgedragen als ambassadeur in Canada.

Meer uit Buitenland

Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

1 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

2 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

2 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

3 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

4 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

4 uur geleden