Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kiest oud-Democrate Tulsi Gabbard als inlichtingenchef

Trump kiest oud-Democrate Tulsi Gabbard als inlichtingenchef

WASHINGTON (ANP) - Aankomend president Donald Trump wil voormalig Democratisch politica Tulsi Gabbard als directeur van de Nationale Inlichtingendiensten. Hij stelt in een verklaring dat Gabbard "onbevreesd" is en "vrede door kracht" zal nastreven.

Gabbard is als militair uitgezonden naar Irak en heeft namens de Democraten in het Congres gezeten. Ze probeerde in 2020 tevergeefs presidentskandidaat voor die partij te worden. Gabbard stapte twee jaar later uit de Democratische Partij, die volgens haar werd gerund door oorlogshitsers.

In haar nieuwe baan krijgt Gabbard de supervisie over de Amerikaanse inlichtingendiensten. Ook is ze verantwoordelijk voor de inlichtingenbriefings die Trump als president dagelijks krijgt.

Gabbard heeft zich eerder kritisch uitgelaten over het Amerikaanse Oekraïnebeleid. Ze schreef in 2022 op X dat de oorlog "makkelijk te voorkomen was geweest" als de VS en de NAVO de Russische zorgen over de Oekraïense wens lid te worden van de NAVO serieuzer hadden genomen.

Meer uit Buitenland

China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

1 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

1 uur geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

3 uur geleden
Pakistan hoopt op snel direct overleg tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.

6 uur geleden
Media Israël: Trump belooft vast te houden aan nucleaire eisen

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.

6 uur geleden
Europese leiders veroordelen gebruik Oresjnik door Rusland

DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.

6 uur geleden
Turkse autoriteiten laten hoofdkwartier oppositie ontruimen

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.

7 uur geleden