Trump kiest oud-Democrate Tulsi Gabbard als inlichtingenchef
WASHINGTON (ANP) - Aankomend president Donald Trump wil voormalig Democratisch politica Tulsi Gabbard als directeur van de Nationale Inlichtingendiensten. Hij stelt in een verklaring dat Gabbard "onbevreesd" is en "vrede door kracht" zal nastreven.
Gabbard is als militair uitgezonden naar Irak en heeft namens de Democraten in het Congres gezeten. Ze probeerde in 2020 tevergeefs presidentskandidaat voor die partij te worden. Gabbard stapte twee jaar later uit de Democratische Partij, die volgens haar werd gerund door oorlogshitsers.
In haar nieuwe baan krijgt Gabbard de supervisie over de Amerikaanse inlichtingendiensten. Ook is ze verantwoordelijk voor de inlichtingenbriefings die Trump als president dagelijks krijgt.
Gabbard heeft zich eerder kritisch uitgelaten over het Amerikaanse Oekraïnebeleid. Ze schreef in 2022 op X dat de oorlog "makkelijk te voorkomen was geweest" als de VS en de NAVO de Russische zorgen over de Oekraïense wens lid te worden van de NAVO serieuzer hadden genomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
13 uur geleden