Trump kiest omstreden Kennedy tot minister van Volksgezondheid
WASHINGTON (ANP/AFP) - De nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil het ministerie van Volksgezondheid laten leiden door de omstreden Robert F. Kennedy Jr., die bekend staat om zijn activisme tegen vaccinaties. Trump maakte zijn keuze bekend in een verklaring.
Volgens de aankomend president zijn Amerikanen al veel te lang "verpletterd door het industriële voedselcomplex en farmaceutische bedrijven die zich schuldig hebben gemaakt aan bedrog, misinformatie en desinformatie als het gaat om de volksgezondheid." Hij noemde veiligheid en gezondheid van alle Amerikanen de belangrijkste rol van elke regering. Trump vindt dat het ministerie een grote rol moet gaan spelen bij het beschermen van de bevolking tegen onder meer schadelijke chemicaliën, pesticiden, farmaceutische producten en chemische toevoegingen aan voedsel "die hebben bijgedragen aan de overweldigende gezondheidscrisis in dit land."
Trump had al voor de presidentsverkiezingen vorige week laten weten dat hij Kennedy een grote rol wil geven binnen volksgezondheid. Kennedy zou "meer dan wie dan ook" verstand hebben van gezondheidszorg. Volgens nieuwswebsite Politico zal de keuze veel deskundigen verontrusten omdat Kennedy jarenlang beweerde dat vaccins autisme veroorzaken, hoewel dat is ontkracht.
Kennedy, neef van John F. Kennedy en zoon van Robert F. Kennedy, was Democraat. Hij deed dit jaar als onafhankelijke kandidaat een gooi naar het presidentschap. In augustus schaarde hij zich achter de Republikein Trump.
Meer uit Buitenland
STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
45 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
3 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
4 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geleden