Trump kiest omstreden Kennedy tot minister van Volksgezondheid
WASHINGTON (ANP/AFP) - De nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil het ministerie van Volksgezondheid laten leiden door de omstreden Robert F. Kennedy Jr., die bekend staat om zijn activisme tegen vaccinaties. Trump maakte zijn keuze bekend in een verklaring.
Volgens de aankomend president zijn Amerikanen al veel te lang "verpletterd door het industriële voedselcomplex en farmaceutische bedrijven die zich schuldig hebben gemaakt aan bedrog, misinformatie en desinformatie als het gaat om de volksgezondheid." Hij noemde veiligheid en gezondheid van alle Amerikanen de belangrijkste rol van elke regering. Trump vindt dat het ministerie een grote rol moet gaan spelen bij het beschermen van de bevolking tegen onder meer schadelijke chemicaliën, pesticiden, farmaceutische producten en chemische toevoegingen aan voedsel "die hebben bijgedragen aan de overweldigende gezondheidscrisis in dit land."
Trump had al voor de presidentsverkiezingen vorige week laten weten dat hij Kennedy een grote rol wil geven binnen volksgezondheid. Kennedy zou "meer dan wie dan ook" verstand hebben van gezondheidszorg. Volgens nieuwswebsite Politico zal de keuze veel deskundigen verontrusten omdat Kennedy jarenlang beweerde dat vaccins autisme veroorzaken, hoewel dat is ontkracht.
Kennedy, neef van John F. Kennedy en zoon van Robert F. Kennedy, was Democraat. Hij deed dit jaar als onafhankelijke kandidaat een gooi naar het presidentschap. In augustus schaarde hij zich achter de Republikein Trump.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
8 uur geleden