Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kiest omstreden Kennedy tot minister van Volksgezondheid

Trump kiest omstreden Kennedy tot minister van Volksgezondheid

WASHINGTON (ANP/AFP) - De nieuwe Amerikaanse president Donald Trump wil het ministerie van Volksgezondheid laten leiden door de omstreden Robert F. Kennedy Jr., die bekend staat om zijn activisme tegen vaccinaties. Trump maakte zijn keuze bekend in een verklaring.

Volgens de aankomend president zijn Amerikanen al veel te lang "verpletterd door het industriële voedselcomplex en farmaceutische bedrijven die zich schuldig hebben gemaakt aan bedrog, misinformatie en desinformatie als het gaat om de volksgezondheid." Hij noemde veiligheid en gezondheid van alle Amerikanen de belangrijkste rol van elke regering. Trump vindt dat het ministerie een grote rol moet gaan spelen bij het beschermen van de bevolking tegen onder meer schadelijke chemicaliën, pesticiden, farmaceutische producten en chemische toevoegingen aan voedsel "die hebben bijgedragen aan de overweldigende gezondheidscrisis in dit land."

Trump had al voor de presidentsverkiezingen vorige week laten weten dat hij Kennedy een grote rol wil geven binnen volksgezondheid. Kennedy zou "meer dan wie dan ook" verstand hebben van gezondheidszorg. Volgens nieuwswebsite Politico zal de keuze veel deskundigen verontrusten omdat Kennedy jarenlang beweerde dat vaccins autisme veroorzaken, hoewel dat is ontkracht.

Kennedy, neef van John F. Kennedy en zoon van Robert F. Kennedy, was Democraat. Hij deed dit jaar als onafhankelijke kandidaat een gooi naar het presidentschap. In augustus schaarde hij zich achter de Republikein Trump.

Meer uit Buitenland

Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

1 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

1 uur geleden
Media: VS sturen maritieme versterking richting Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.

2 uur geleden
Israël bevestigt duizenden aanvallen op Iran en Libanon

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.

3 uur geleden
Groenlandse regeringspartij Siumut trekt zich terug uit coalitie

NUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.

4 uur geleden
Verenigde Staten steunen Israël in genocidezaak ICJ

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.

5 uur geleden
Bekende Uruguayaanse drugskartelbaas Marset opgepakt in Bolivia

SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.

5 uur geleden