Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kiest Elise Stefanik als Amerikaanse VN-ambassadeur

Trump kiest Elise Stefanik als Amerikaanse VN-ambassadeur

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Amerikaans president Donald Trump heeft het Republikeinse parlementslid Elise Stefanik gekozen om de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties te worden. De 40-jarige Stefanik geldt als een van de machtigste Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden van het parlement (Congres).

In een verklaring prijst Trump de komende topdiplomaat als de jongste vrouw ooit in het Congres gekozen. Hij meldt verder dat ze de strijd tegen antisemitisme op universiteitscampussen leidde.

Stefanik uitte afgelopen zomer felle kritiek op president Joe Biden nadat hij had besloten zich niet meer herkiesbaar te stellen. Zij vond dat hij ook niet meer verder kon dienen als president.

Meer uit Buitenland

Vele tientallen doden door overstromingen in westen Nigeria

MOKWA (ANP/RTR) - Door overstromingen van de rivier Niger in het westen van Nigeria zijn zeker 88 mensen om het leven gekomen. Het dodental loopt volgens de autoriteiten waarschijnlijk op omdat er nog velen vermist worden. De overstromingen zijn het gevolg van noodweer.

35 minuten geleden
Minister Israël: Joods-Israëlische staat bouwen op Westoever

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische defensieminister Israel Katz zegt dat zijn land een Joods-Israëlische staat zal bouwen op de bezette Westelijke Jordaanoever, een dag nadat de regering de ontwikkeling bekendmaakte van nog eens 22 nederzettingen in het gebied. De nederzettingen zijn volgens het internationaal recht illegaal.

48 minuten geleden
VN-hulporganisatie: Gaza is hongerigste plek op aarde

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Gazastrook is "de hongerigste plek op aarde", stelt een woordvoerder van VN-hulporganisatie OCHA. Israël laat sinds ruim anderhalve week weer voedsel en hulpgoederen het gebied binnen, na een volledige blokkade van ruim 2,5 maand, maar niet genoeg om de honger in het gebied tegen te gaan.

1 uur geleden
Noord-Ierse Gerry Adams krijgt 100.000 euro in smaadzaak BBC

BELFAST (ANP) - De Noord-Ierse oud-politicus Gerry Adams krijgt 100.000 euro aan schadevergoeding in een smaadzaak die hij had aangespannen tegen de BBC. Hij werd in een programma van de Britse omroep in verband gebracht met de moord op een geheim agent, maar Adams ontkent die beschuldiging.

2 uur geleden
Oekraïners vallen auto van militaire rekruteringsdienst aan

KAMJANEZ-PODILSKY (ANP/DPA) - Circa honderd Oekraïners hebben in Oekraïne een militaire wagen van de dienst voor het rekruteren van soldaten aangevallen. Volgens de lokale autoriteiten versperde een menigte in de zuidwestelijke plaats Kamjanez-Podilsky de weg en schoten omstanders op de banden. De militaire autoriteiten zeggen dat er "aanwijzingen van georganiseerd verzet" zijn.

2 uur geleden
Russische kapitein ontkent schuld in proces na aanvaring Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De 59-jarige Russische scheepskapitein Vladimir Motin heeft verklaard onschuldig te zijn in het proces over de aanvaring in maart voor de oostkust van Engeland. Hij wordt in Londen beschuldigd van dood door schuld door grove nalatigheid. Bij de aanvaring kwam een 38-jarig Filipijns bemanningslid om het leven.

2 uur geleden
Russell Brand ontkent schuld in zaak rond seksueel misbruik

LONDEN (ANP/RTR) - Russell Brand heeft in de rechtbank in Londen gezegd niet schuldig te zijn aan de hem ten laste gelegde misdrijven. De Britse komiek wordt verdacht van vijf seksuele misdrijven, waaronder verkrachting en aanranding. Vrijdag vond een tweede hoorzitting in de zaak plaats.

2 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!