Trump kiest Elise Stefanik als Amerikaanse VN-ambassadeur
WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Amerikaans president Donald Trump heeft het Republikeinse parlementslid Elise Stefanik gekozen om de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties te worden. De 40-jarige Stefanik geldt als een van de machtigste Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden van het parlement (Congres).
In een verklaring prijst Trump de komende topdiplomaat als de jongste vrouw ooit in het Congres gekozen. Hij meldt verder dat ze de strijd tegen antisemitisme op universiteitscampussen leidde.
Stefanik uitte afgelopen zomer felle kritiek op president Joe Biden nadat hij had besloten zich niet meer herkiesbaar te stellen. Zij vond dat hij ook niet meer verder kon dienen als president.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden