Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump keurt 'Oeigoeren-wet' goed met maatregelen tegen China

Trump keurt 'Oeigoeren-wet' goed met maatregelen tegen China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft wetgeving ondertekend die kan leiden tot sancties tegen Chinese functionarissen vanwege de grootschalige detentie van Oeigoeren in de onrustige provincie Xinjiang. De wet kreeg veel steun in beide huizen van het Congres.

In de wetgeving staat dat de Amerikaanse regering sancties moet opleggen aan Chinese functionarissen die verantwoordelijk zijn voor de onderdrukking van de overwegend islamitische Oeigoeren en andere minderheden. Zowel de Republikeinen van Trump als de Democraten steunden een hardere aanpak van China over de gevoelige kwestie.

De Chinese premier Li Keqiang was verontwaardigd over de Amerikaanse wet. Hij waarschuwde voor tegenmaatregelen. Li zei dat de VS moeten stoppen met zich bemoeien met binnenlandse, Chinese aangelegenheden. In een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat dat de VS verantwoordelijk zijn voor de gevolgen en het antwoord van Peking. "Washington moet stoppen met het schaden van Chinese belangen."

Trainingscentra

De Chinese autoriteiten hebben volgens experts op grote schaal Oeigoeren en andere moslims vastgezet in omstreden detentiekampen. Het gaat volgens China om trainingscentra waar extremisme wordt aangepakt en mensen nieuwe vaardigheden krijgen aangeleerd.

Trump zou zich eerder nog positief hebben uitgelaten over de detentiecentra. Hij zei tegen de Chinese leider Xi Jinping dat die vooral moest doorgaan met de bouw van de kampen, citeert de krant Wall Street Journal uit een boek van John Bolton, een voormalige topadviseur van Trump.

De relatie met Peking is de afgelopen maanden al bekoeld en komt nu verder onder druk te staan. De landen liggen ook met elkaar in de clinch over de situatie in Hongkong en de corona-uitbraak, die begon in de Chinese metropool Wuhan. Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo heeft gezegd dat China honderdduizenden doden had kunnen voorkomen door transparanter te zijn.

Meer uit Buitenland

Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

1 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

2 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

3 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

3 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

3 uur geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

4 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

5 uur geleden