Trump keert terug met 'rally' in Ohio
CLEVELAND (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump houdt voor het eerst sinds zijn aftreden weer een campagnebijeenkomst. Hij spreekt in Wellington, bij Cleveland. Hij gaat zaterdag naar de staat Ohio om er een partijgenoot en voormalig adviseur te steunen, Max Miller, die zich keert tegen Republikeins congreslid Anthony Gonzalez uit Ohio. Die stemde in januari voor de impeachment van Trump.
Dat was naar aanleiding van de bestorming van het Congres 6 januari door gewelddadige betogers die de verkiezingsuitslagen betwistten. Trump had even tevoren een paar kilometer verderop geroepen dat actie moest worden ondernomen om "de gestolen verkiezingen" terug te winnen. Het was Trumps laatste toespraak voor een menigte aanhangers. Hij wil nu weer op pad en bestrijdt nog steeds dat de verkiezingen in 2020 eerlijk zijn verlopen en de uitslagen kloppen.
Trump heeft meer bijeenkomsten in Ohio gepland en gaat waarschijnlijk 30 juni met de gouverneur van Texas Greg Abbott naar de Mexicaanse grens. Op 3 juli spreekt hij in de avond aanhangers toe op een 'Redt Amerika Rally' in Sarasota, Florida. Deze bijeenkomst zorgt letterlijk voor vuurwerk, want dat wordt tot slot afgevuurd naar aanleiding van de nationale feestdag, 4 juli.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.
13 minuten geledenKATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.
33 minuten geledenCEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.
49 minuten geledenTANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
2 uur geledenARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) volgens de peilingen afstevent op een grote verkiezingsoverwinning en daarmee mogelijk voor het eerst kan regeren in een deelstaat.
4 uur geleden