Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump keert na vier jaar terug in Witte Huis

Trump keert na vier jaar terug in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump keert na vier jaar terug in het Witte Huis. Hij legt de ambtseed af in de Amerikaanse hoofdstad Washington en is dan de 47e president van de Verenigde Staten.

De beëdiging van Trump vindt plaats omstreeks 18.00 uur Nederlandse tijd. Dat zou aanvankelijk buiten gebeuren, voor het Capitool, maar door de verwachte vrieskou is de hele ceremonie naar binnen verplaatst.

Onder de gasten voor de inauguratie zijn meerdere buitenlandse leiders. Trump breekt daarmee met traditie. Het gaat onder anderen om de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Argentijnse president Javier Milei. Daarnaast heeft een aantal Europese rechtsradicale figuren, zoals de Britse Nigel Farage, de Franse Éric Zemmour en de Vlaming Tom Van Grieken, een uitnodiging ontvangen.

Ook komen naar verluidt techmiljardairs als Mark Zuckerberg, Jeff Bezos en Elon Musk, eigenaar van SpaceX en berichtendienst X. Hij heeft zich opgeworpen als rechterhand en topadviseur van Trump.

Trump was ook al de 45e president. Zijn eerste ambtsperiode eindigde in chaos toen hij weigerde zijn verkiezingsnederlaag te erkennen. Aanhangers bestormden het Capitool nadat Trump zonder bewijs had volgehouden dat hij door fraude had verloren.

Het leidde tot veel kritiek op Trump en tot meerdere strafzaken. Die weerhielden kiezers er vorig jaar niet van massaal op hem te stemmen. Hij wordt daarmee de eerste president met een strafblad, na een veroordeling vorig jaar in een strafzaak over een zwijggeldbetaling aan een pornoster.

Meer uit Buitenland

Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

2 minuten geleden
Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

20 minuten geleden
Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

1 uur geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

1 uur geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

1 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

2 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

9 uur geleden