Trump kan oudste president ooit worden
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump kan de oudste president van de Verenigde Staten ooit worden. Als hij in januari begint aan zijn presidentschap duurt het nog vijf maanden tot hij 79 wordt. Hij is daarmee een paar maanden ouder dan Joe Biden was, toen hij vier jaar geleden het Witte Huis inging. De Democraat, was toen twee maanden 78.
Trump wordt bovendien de eerste president die is veroordeeld. Hij werd eerder dit jaar door een jury schuldig bevonden in een zwijggeldzaak. Het betalen van zwijggeld zelf was niet strafbaar, maar de manier waarop dat werd verdoezeld in documenten was dat wel.
Op 26 november moet Trump zijn straf te horen krijgen. Hij kan een gevangenisstraf van vier jaar krijgen, maar volgens CNN vragen zijn advocaten nu waarschijnlijk om de uitspraak opnieuw uit te stellen, omdat hij nu een gekozen president is. Eerder werd de strafbepaling al verplaatst tot na de verkiezingen.
Met zijn herverkiezing wordt Trump ook de tweede Amerikaanse president in de geschiedenis die voor twee niet aaneengesloten termijnen het ambt bekleedt. Alleen de Democraat Grover Cleveland deed dat eerder. Hij was president van 1885 tot 1889 en daarna van 1893 tot 1897.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich uitgesproken tegen de onlusten deze zaterdag in zijn land. Op X schrijft het staatshoofd dat eenieder die zich schuldig heeft gemaakt aan vernieling en plundering zal worden vervolgd en gestraft. "We zullen een blok vormen tegen hen die chaos zaaien, zij die enkel en alleen onze instituties omver willen werpen en verhinderen dat zij die vreedzaam hun eisen uiten, dat kunnen doen", aldus Macron.
11 minuten geledenPARIJS (ANP) - Relschoppers zijn binnengedrongen in het stadhuis van het 10e arrondissement in Parijs. Dat meldt Le Parisien. Volgens de krant was er op dat moment een bijeenkomst gaande rond de borstkankermaand. Aanwezigen zouden opgesloten zitten. Alexandra Cordebard, de burgemeester van het arrondissement, heeft de politie verzocht het pand te evacueren, aldus Le Parisien.
50 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De rechtse, eurosceptische partij ANO van premier Andrej Babiš heeft geen enkele senaatszetel weten te bemachtigen bij de verkiezingen. De belangrijkste Tsjechische oppositiepartijen hebben zaterdag de meeste stemmen behaald. Een derde van de zetels in Tsjechiës 'Eerste Kamer' was verkiesbaar.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".
2 uur geledenBRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.
2 uur geleden