Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump kan oudste president ooit worden

Trump kan oudste president ooit worden

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump kan de oudste president van de Verenigde Staten ooit worden. Als hij in januari begint aan zijn presidentschap duurt het nog vijf maanden tot hij 79 wordt. Hij is daarmee een paar maanden ouder dan Joe Biden was, toen hij vier jaar geleden het Witte Huis inging. De Democraat, was toen twee maanden 78.

Trump wordt bovendien de eerste president die is veroordeeld. Hij werd eerder dit jaar door een jury schuldig bevonden in een zwijggeldzaak. Het betalen van zwijggeld zelf was niet strafbaar, maar de manier waarop dat werd verdoezeld in documenten was dat wel.

Op 26 november moet Trump zijn straf te horen krijgen. Hij kan een gevangenisstraf van vier jaar krijgen, maar volgens CNN vragen zijn advocaten nu waarschijnlijk om de uitspraak opnieuw uit te stellen, omdat hij nu een gekozen president is. Eerder werd de strafbepaling al verplaatst tot na de verkiezingen.

Met zijn herverkiezing wordt Trump ook de tweede Amerikaanse president in de geschiedenis die voor twee niet aaneengesloten termijnen het ambt bekleedt. Alleen de Democraat Grover Cleveland deed dat eerder. Hij was president van 1885 tot 1889 en daarna van 1893 tot 1897.

Meer uit Buitenland

Honderden demonstranten in Maagdenburg tegen samenwerking met AfD

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Honderden demonstranten hebben zich verzameld voor het deelstaatparlement in het Duitse Maagdenburg. Daar komen nieuwgekozen parlementariërs voor Saksen-Anhalt dinsdag voor het eerst bijeen in een inaugurele zitting. Op de agenda staat onder meer de keuze voor een voorzitter, een functie die vermoedelijk naar AfD'er Tobias Rausch gaat. De demonstranten roepen partijen op niet met de radicaal-rechtse AfD samen te werken.

19 minuten geleden
Parijse politie verbiedt grote Gazademonstratie op 7 oktober

PARIJS (ANP) - Een grote solidariteitsdemonstratie voor Palestijnen die voor woensdag gepland stond in Parijs, is op aangeven van het ministerie van Binnenlandse Zaken door de politie afgelast. Dat meldt de dienst op X. Woensdag is het drie jaar geleden dat Hamas op grote schaal Israël en Israëlische nederzettingen binnenviel en daar veel slachtoffers maakte.

23 minuten geleden
Franse scholierenbond: 1800 middelbare scholen geblokkeerd

PARIJS (ANP) - Volgens de Franse scholierenbond USL hebben demonstranten dinsdag 1800 middelbare scholen geblokkeerd. Eerdere protestdagen ging het nog om enkele honderden scholen die gebarricadeerd waren. Frankrijk kent zo'n 3700 middelbare scholen, lycées genoemd.

26 minuten geleden
Raad van Europa: België moet asielzoekers beter ondersteunen

STRAATSBURG (ANP) - Asielzoekers in België zijn kwetsbaar voor mensenhandel en uitbuiting, omdat de overheid hen geen passende ondersteuning biedt. Dat concludeert een onafhankelijk comité van experts van de Raad van Europa in een dinsdag verschenen rapport. Ze roept de Belgische autoriteiten op om te zorgen voor toegang tot degelijke huisvesting en het aantal beschikbare plaatsen in het opvangsysteem te verhogen.

27 minuten geleden
Nobelprijs Natuurkunde naar Belgische neutrino-onderzoeker

STOCKHOLM (ANP) - De Belgische wetenschapper Francis Halzen (82) krijgt de Nobelprijs voor Natuurkunde. Hij is de grondlegger van het meten van neutrino's, mysterieuze deeltjes uit het heelal die extreem veel energie hebben. Bij de bekendmaking dinsdag sprak het Zweedse Nobelcomité van "spookachtige boodschappers uit de kosmos".

37 minuten geleden
Justitie bevestigt aanhouding voormalige Duitse inlichtingenchef

KARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.

1 uur geleden
Kenia meldt eerste ebolageval, patiënt overleden

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.

1 uur geleden