Trump kan oudste president ooit worden
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump kan de oudste president van de Verenigde Staten ooit worden. Als hij in januari begint aan zijn presidentschap duurt het nog vijf maanden tot hij 79 wordt. Hij is daarmee een paar maanden ouder dan Joe Biden was, toen hij vier jaar geleden het Witte Huis inging. De Democraat, was toen twee maanden 78.
Trump wordt bovendien de eerste president die is veroordeeld. Hij werd eerder dit jaar door een jury schuldig bevonden in een zwijggeldzaak. Het betalen van zwijggeld zelf was niet strafbaar, maar de manier waarop dat werd verdoezeld in documenten was dat wel.
Op 26 november moet Trump zijn straf te horen krijgen. Hij kan een gevangenisstraf van vier jaar krijgen, maar volgens CNN vragen zijn advocaten nu waarschijnlijk om de uitspraak opnieuw uit te stellen, omdat hij nu een gekozen president is. Eerder werd de strafbepaling al verplaatst tot na de verkiezingen.
Met zijn herverkiezing wordt Trump ook de tweede Amerikaanse president in de geschiedenis die voor twee niet aaneengesloten termijnen het ambt bekleedt. Alleen de Democraat Grover Cleveland deed dat eerder. Hij was president van 1885 tot 1889 en daarna van 1893 tot 1897.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Toetreding van Oekraïne tot de EU speelt een cruciale rol bij de vredesonderhandelingen, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding). Ze ziet de toetreding als een "politiek anker" van de veiligheidsgaranties die Oekraïne wil hebben, zei Kos maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
40 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn van cruciaal belang voor zowel Oekraïne als de rest van Europa, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. Het gaat wat haar betreft om troepen en militaire capaciteit, zodat Oekraïne in staat is zichzelf te verdedigen. Als de Russen de Donbas in handen krijgen, "is het fort gevallen en gaan ze door met het innemen van heel Oekraïne. En als Oekraïne valt, zijn andere regio's in gevaar", zei Kallas bij aankomst in Brussel.
1 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten laten de man vrij die was aangehouden na de dodelijke schietpartij op Brown University. "Ik denk dat het eerlijk is om te zeggen dat er geen reden is om hem als mogelijke verdachte te beschouwen", zei procureur-generaal Peter Neronha van Rhode Island tegen de pers. Hij wilde niet in detail treden over hoe het onderzoek ervoor staat. "Het is duidelijk dat de moordenaar nog rondloopt en daarom gaan we het plan van aanpak niet prijsgeven."
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner (78) en zijn vrouw Michele zijn zondag dood aangetroffen in hun huis in Los Angeles. Dat heeft de familie laten weten aan nieuwszender CNN. De politie gaat uit van een misdrijf. Volgens entertainmentsite People melden meerdere bronnen dat de zoon van het stel hierbij betrokken was. Hij zou worden verhoord, maar de politie heeft dat nog niet bevestigd.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.
4 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.
5 uur geleden