Trump kan oudste president ooit worden
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump kan de oudste president van de Verenigde Staten ooit worden. Als hij in januari begint aan zijn presidentschap duurt het nog vijf maanden tot hij 79 wordt. Hij is daarmee een paar maanden ouder dan Joe Biden was, toen hij vier jaar geleden het Witte Huis inging. De Democraat, was toen twee maanden 78.
Trump wordt bovendien de eerste president die is veroordeeld. Hij werd eerder dit jaar door een jury schuldig bevonden in een zwijggeldzaak. Het betalen van zwijggeld zelf was niet strafbaar, maar de manier waarop dat werd verdoezeld in documenten was dat wel.
Op 26 november moet Trump zijn straf te horen krijgen. Hij kan een gevangenisstraf van vier jaar krijgen, maar volgens CNN vragen zijn advocaten nu waarschijnlijk om de uitspraak opnieuw uit te stellen, omdat hij nu een gekozen president is. Eerder werd de strafbepaling al verplaatst tot na de verkiezingen.
Met zijn herverkiezing wordt Trump ook de tweede Amerikaanse president in de geschiedenis die voor twee niet aaneengesloten termijnen het ambt bekleedt. Alleen de Democraat Grover Cleveland deed dat eerder. Hij was president van 1885 tot 1889 en daarna van 1893 tot 1897.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
42 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
11 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
12 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
12 uur geleden